W Lublinie piorun zabił 53-letnią kobietę

W Lublinie zgineła 53-letnia kobieta od porażenia piorunem
W Lublinie zgineła 53-letnia kobieta od porażenia piorunem
W Lublinie zgineła 53-letnia kobieta od porażenia piorunem

Ponad 100 razy interweniowali strażacy w woj. lubelskim po burzach i ulewnych deszczach, które przeszły nad regionem w środę. W Lublinie, przy ulicy Młodzieżowej, piorun śmiertelnie raził 53-letnią kobietę. Od wtorku to już druga ofiara śmiertelna burz.

Do zdarzenia doszło wieczorem.

- W pewnym momencie kobieta (spacerująca nieopodal ogródków działkowych z 60-letnim mężczyzną - przyp. red.) zeszła na bok pod drzewo i w tym momencie została śmiertelnie rażona - mówił Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Na nic zdały się próby reanimacji. 53-latka śmierć poniosła na miejscu.

Towarzyszący jej 60-letni mężczyzna został odwieziony do szpitala, jego życiu nic nie zagraża.

Teraz prokuratura będzie przyglądać się przyczynie zgonu kobiety.

We wtorek zginął młody mężczyzna

We wtorek w Rutkowie na Dolnym Śląsku doszło do podobnej tragedii. 25-letni mężczyzna zmarł w wyniku obrażeń po porażeniu piorunem na środku pola. Dwie inne towarzyszące mu osoby też poraziło, jednak je udało się uratować.

Problemy po ulewach w Lubelskiem

Intensywne środowe opady deszczu nad Lublinem, a także okolicznymi gminami, spowodowały wiele szkód oraz utrudnień.

Do pompowania wody, głównie z podtopionych gospodarstw i zalanych piwnic, strażacy wyjeżdżali najczęściej w powiatach lubelskim, krasnostawskim, tomaszowskim i świdnickim – poinformował w czwartek dyżurny wojewódzkiej komendy straży pożarnej w Lublinie Marcin Babula. W miejscowościach Krzywe i Niemienice w powiecie krasnostawskim woda deszczowa zalała kilka budynków mieszkalnych, strażacy ewakuowali z nich trzy osoby. We Włodawie i Rzeczycy zalane zostały sklepy. - Ciągle napływają nowe zgłoszenia – powiedział Babula

W Lublinie nie działa sygnalizacja

W samym Lublinie nie działała sygnalizacja świetlna na wielu skrzyżowaniach. Światła wyłączyły się całkowicie m.in. na skrzyżowaniu ulic Solidarności, Sikorskiego oraz Ducha, a także w ciągu al. Kraśnickiej na skrzyżowaniach z ulicami Zana i Bohaterów Monte Cassino.

Na żółto migały światła również na rondzie u zbiegu ulic Zana i Wileńskiej oraz na Drodze Męczenników Majdanka przy Krańcowej.

Autor: PW/map / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości