Najnowsze

W kurortach bez widoków na piękne dni

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich na dzień 25.06
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich na dzień 25.06

Początek tygodnia w polskich kurortach zapisze się pod znakiem umiarkowanych temperatur i deszczu, a nad morzem dodatkowo porywistego wiatru. Jest też szansa na słońce, ale na krótko.

Z każdym dniem lata temperatura Bałtyku wzrasta. W poniedziałek wyniesie od 15 do nawet 18 st. C, głównie w zachodniej części wybrzeża. Niestety warunki atmosferyczne nie będą zachęcały do kąpieli.

Synoptycy zapowiadają na poniedziałek opady deszczu i porywisty wiatr, w środkowej części wybrzeża dochodzący do 75 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 17 i 18 st. C, ale wiatr sprawi, że temperatura odczuwalna będzie niższa.

Mazury: max 18 st. C

Trochę lepiej będzie nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. W poniedziałek zaświeci tam słońce, ale na niebie pojawią się też chmury, z których spadnie deszcz. Na wysokie temperatury nie ma co liczyć.

Termometry wskażą maksymalnie 18 st. C i to tylko w dwóch kurortach: Mikołajkach i Rucianem-Nidzie. W pozostałych mazurskich miejscowościach 17 st. C. Powieje z prędkością 20-35 km/h z zachodu.

Autor: mm/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości