W Grecji windsurfingowy raj

Prognoza pogody dla żeglarzy, 24.08
Prognoza pogody dla żeglarzy, 24.08
Prognoza pogody dla żeglarzy, 24.08

Na Cykladach, w okolicach Aten i Salonik w środę czekają windsurferów oraz żeglarzy fantastyczne warunki. Będzie wietrznie, a do tego słonecznie i bardzo ciepło.

Na otwartych wodach Bałtyku powieje jutro z południowego wschodu w środkowej (2-3 stopni w skali Beauforta) i wschodniej (1-2 stopnia w skali Beauforta) części. W zachodniej zaś wiał będzie wiatr z zachodu o sile 2-3 stopni w skali Beauforta. Będzie całkiem ciepło, 23-24 st. C. Niebo od rana pokrywać będzie gęsta warstwa chmur. Będzie padać deszcz. Spodziewane są również burze.

Żeglarze pływający po wodach Cieśniny Duńskiej nie mają co liczyć na ładną pogodę. Przez cały dzień będzie pochmurno i dżdżyście. Na termometrach pojawi się 20 kresek. Wiał będzie wiatr z południoewgo wschodu, 3-5 stopni w skali Beauforta.

Wody porzybrzeżne skąpane w deszczu

W pasie przybrzeżnym od Ustki po Międzyzdroje wiał będzie wiatr z południowego wschodu. W Kołobrzegu i Międzyzdrojach powieje z siłą 2-3 stopni w skali Beauforta. W Ustce dmuchnie nieco silniej, 3-4 stopnie. W środę żeglarze mogą liczyć jedynie na krótkie przebłyski słońca. Przez cały dzień padał będzie deszcz. Należy zachować ostrżność na wodzie. Synoptycy spodziewają są burz. Ciepło, od 24 do 27 st. C.

Podobna pogoda czeka żeglarzy pływających w Jastarni, Łebie, Sopocie oraz w Krynicy Morskiej. Wiał będzie wiatr z południowego wschodu o sile 2-3 stopni w skali Beauforta. Nieco mocniej powieje w Łebie, 2-4 stopnie. Temperatura oscylowała będzie w franicach 24-25 st. C.

Słońce i ładna pogoda na jeziorach

Żeglarze pływający w środę po jeziorach mazurskich nacieszą się słońcem. Na niebie mogą się pojawić jedynie niewielkie chmury. Na Tałtach oraz na Jeziorze Nidzkim wiał będzie wiatr z południwego wschodu o sile 1-2 stopni w skali Beauforta. Nieco mocniej powieje na Mamrach oraz Śniardwach, 2-4 stopnie. Ciepło, od 23 st. C do 26 st. C.

Także na Zalewnie Zegrzyńskim oraz na Jeziorze Solińskim pogoda dopisze żeglarzom. Na termometrach pojawi się 28 i 29 st. C. Wiał będzie słaby wiatr (1-2 stopnie w skali Beauforta) z południowego wschodu.

Greckie wody rozpieszczają żeglarzy

W środę w okolicach Aten oraz Cyklad wiał będzie północny wiatr, którego siła dochodzić będzie do 6 stopni w skali Beauforta. Nieco lżej, z południowego zachodu, powieje w Salonikach (3-5 stopni). Na niebie żeglarze nie zobaczą nic innego oprócz błękitu. Gorąco, 29 st. C na Cykladach, 33 st. C na Korfu, 34 st. C w Atenach oraz na Sporadach. To wymarzone warunki dla windsurfingowców, którzy wprost okupują plaże.

Słaby wiatr w Chorwacji

W Rijece, Zadarze, Dubrowniku wiał będzie wiatr z zachodu o sile 1-4 stopni w skali Beauforta. Tylko w okolicach Splitu powieje z południowego wschodu (1-2 stopni w skali Beauforta). Gorąco i słonecznie, 33-35 st. C.

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości