Najnowsze

Tajfun na Filipinach. 6 osób nie żyje

Najnowsze

Tajfun Nanmadol nad Filipinami

Śmierć co najmniej sześciu osób spowodował szalejący na Filipinach tajfun Nanmadol - poinformowały w niedzielę władze tego kraju. Wiatr wieje z prędkością ponad 170 km/h. Ulewne deszcze powodują lawiny błotne.

Pozrywane są linie energetyczne, zniszczona większość dróg i mostów łączących miasta. Rośnie ilość zalegającego i, coraz częściej, obsuwającego się błota. Utrudnia to pracownikom służb ratowniczych niesienie pomocy, w tym dostarczania żywności.

Ucierpiało 24 tysiące mieszkańców

Władze poinformowały, że conajmniej sześć osób nie żyje, a siedem uważa się za zaginione. Większość mieszkańców została ewakuowana w bezpieczne miejsce.

- Nasz zespół ratunkowy został zmuszony do ewakuacji mieszkańców miasteczka Karuan przez wciąż maltretujące okolice duże fale – powiedział burmistrz miasta Gonzaga.

Do tej pory przez tajfun ucierpiało ponad 24 tysiące mieszkańców. W sobotę wiatr wiał z prędkością ponad 170 km/h. Obecnie znajduje się około 50 km na północny wschód od prowincji Cagayan. Powoli przesuwa się w stronę Tajwanu. Zdaniem meteorologów, wichura pozostanie na Filipinach do wtorku.

Autor: usa/ms / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości