Najnowsze

Śnieg kontra plaża. Co wybieracie: zima czy lato?

Najnowsze

Która pora roku lepsza?

Na forum TVN Meteo rozgorzała prawdziwa walka. Toczy się między zwolennikami lata i upałów a miłośnikami mrozu i śniegu. Argumenty są różne, zdania podzielone. Chcemy rozstrzygnąć spór i pytamy: co lepsze? Lato czy zima?

"Osobiście o wiele bardziej wolę zimę, wiosnę i jesień ponieważ są chłodne. Przy 30 stopniach jestem nie do życia" pisze na forum użytkownik Szemot.

"Jak dla mnie to cała zima powinna być bezśnieżna i ciepła jak we Włoszech czy w Egipcie" - szybko odpowiada internauta Ost.

"Ja dopisuję się do tych osób co kochają śnieg i mróz. I czekam z niecierpliwością na nadejście zimy" - reaguje memx.

"A moim zdaniem zimę lubią osoby, które nie lubią odsłaniać w lato zbyt dużo ciała" - odpowiada edyta24.

Za to użytkownik o nicku nojakto stwierdza: "Zimy nie można nie lubić. Trzeba akceptować to co trwa od tysięcy lat"

Spór na forum TVN Meteo trwa. A my zastanawiamy się, skąd ten konflikt? Wyraźny podział na frakcje miłośników i wrogów zimy spowodował, że o zdanie zapytaliśmy ekspertów.

"Bo czujemy się inaczej"

Dla wielu powodem wyboru ulubionej pory roku jest samopoczucie. - I upał, i chłód potrafią negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie - zauważa Ilona Cichecka, diabetyk. - U niektórych osób przebywających przez dłuższy czas w wysokiej temperaturze, pojawić się może ogólna bierność i trudności w koncentracji - dodaje.

- Zimą wirusy żyją w wysokich warstwach atmosfery i ze śniegiem lub deszczem częściej opadają na ziemię. Nasza odporność jest osłabiona, więc infekcje skuteczniej nas atakują - tłumaczy doktor Katarzyna Bukol-Krawczyk z centrum medycznego Enel-Med. - W okresie jesienno-zimowym 90 proc. moich pacjentów cierpi na infekcje, pozostali przychodzą z chorobami przewlekłymi - dodaje.

Bo każdy lubi inny sport

Przyczyną wyboru ulubionej pory roku jest też zamiłowanie do uprawiania sportu. Miłośnicy rowerowych wycieczek wybiorą lato, entuzjaści nart i snowboardu nie obejdą się bez śniegu.

"Mam nadzieję że w grudniu, styczniu i w lutym będzie bardzo zimno i gigantyczne śnieżyce, bo bardzo tęsknię za wysokimi zaspami śniegu. Trzeba kiedyś zacząc uprawiać sport zimowy!" - pisze storms1313.

Wielu z nas, oprócz temperatur, wybiera też widoki. Dla jednych zimowy krajobraz nie równa się z letnim pejzażem.

Bo mniej ciuchów

Dla wielu ważny jest wybór ubrań. Ci którzy nie lubią nosić grubych warstw ubrań, nie polubią zimy. Ale są też tacy, którym dyskomfort noszenia "wielu warstw" nie przeszkadza: "Jestem facetem i pod spodnie zakładam rajstopy. Panowie! noście rajstpy - radzi Erwin.

Spór zostanie sporem

O gustach się nie dyskutuje, tak jak nie powinno się kłócić o ulubione pory roku. My jednak chcemy wiedzieć czy więcej jest miłośników mrozów czy upałów. Tak więc pytamy:

Autor: mm//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości