Słońce rozgania deszcz. Poprawa pogody

Prognoza pogody na dzień 28 lipca
Prognoza pogody na dzień 28 lipca
Prognoza pogody na dzień 28 lipca

Czwartek będzie początkiem końca deszczowego i burzowego lata. Od rana dawno wyczekiwane słońce zobaczą mieszkańcy większości regionów kraju z wyjątkiem północy i Dolnego Śląska.

Pochmurno i deszczowo będzie jutro tylko na północy kraju. Pogoda od czwartku będzie się stawać coraz łaskawsza. Ostatnie burze tego lata mogą przejść jeszcze na Dolnym Śląsku. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 26 st. C w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych jednak osiągnie od 60 do 80 km na godz.

Kierowcy! Uważajcie na Wybrzeżu

Warunki pogodowe w całym kraju będą sprzyjać kierowcom. Jedynie ci, który postanowią podróżować wzdłuż polskiego wybrzeża i na Dolnym Śląsku powinni zachować wzmożoną ostrożność. Tam z powodu opadów deszczu drogi będą śliskie, a widoczność ograniczona.

Prognoza pogody na dzień 28 lipca - warunki drogowe
Prognoza pogody na dzień 28 lipca - warunki drogowe

Na północy zimno i wilgotno

W czwartek ciśnienie będzie wahać się w całym kraju. Tam, gdzie nie będzie padało, wiatr będzie słaby i umiarkowany. Wilgotność powietrza na południu Polski wyniesie poniżej 70 proc., a na północy nawet 100 proc. Komfort termiczny odczujemy w całym kraju z wyjątkiem północy, tam będzie chłodno. Jeśli chodzi o biomet to będzie on niestety niekorzystny w całej Polsce.

Biomet na 28 lipca
Biomet na 28 lipca

Autor: xyz//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości