Silny wiatr na Pomorzu Zachodnim. Nawet do 80 km/h

W Szczecinie morze jest wzburzone przez wiatr

Z prędkością do 80 km na godzinę może wiać w nocy z czwartku na piątek w województwie zachodniopomorskim - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie.

Według prognoz meteorologów w regionie wystąpi silny południowo-zachodni wiatr o średniej prędkości 30-40 km/h, w porywach 70-80km/h. Najsilniej wiać ma nad Bałtykiem. Centrum zaleca mieszkańcom regionu, by pozamykali okna i drzwi, zabrali z balkonów i parapetów przedmioty. Podróżujący samochodem powinni zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń, unikać parkowania pojazdów pod drzewami i liniami wysokiego napięcia. WCZK radzi też, by ograniczyć do minimum wychodzenie z domów, unikać przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi lub wzdłuż ścian starych budynków.

Może popadać

- Wiatrowi mogą towarzyszyć opady deszczu, ale nie będzie padać intensywnie. Podmuchy uspokoją się nieco w piątek. W sobotę znowu powieje silniej - poinformowano w szczecińskim biurze prognoz meteorologicznych. Silny wiatr i spadek temperatury to efekt chłodnego frontu nasuwającego się nad Polskę znad Niemiec, który w nocy będzie przechodzić także nad Pomorzem Zachodnim. Taka też będzie się utrzymywać w ciągu najbliższego tygodnia. Spodziewane są przelotne opady.

Najładniejsza ma być niedziela. Wówczas możliwe są przejaśnienia.

Autor: xyz//aq / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości