Puma grasowała po ulicach Salt Lake City


Funkcjonariusze policji z Salt Lake City w stanie Utah (USA) mieli pełne ręce roboty. Tym razem nie ścigali przestępców, a... pumę, która zabłąkała się w jednej z dzielnic mieszkalnych we wschodniej części miasta.

Jak donoszą lokalne media, 21 września policja i pracownicy Departamentu Ochrony Dzikich Zwierząt spędzili trzy godziny na poszukiwaniach dzikiego kota. O jego pojawieniu się policję poinformowali sami mieszkańcy miasta.

Odnaleziony przez mieszkańców dziki kot ma około roku. Lokalne służby nie wiedzą w jaki sposób ten osobnik znalazł się we wschodniej dzielnicy Salt Lake City.

Sytuacja była na tyle poważna, że zalecono mieszkańcom pozostanie w swoich domach do czasu złapania zwierzęcia. Po trzech godzinach intensywnych poszukiwań, udało się namierzyć pumę. Została złapana. Teraz Departament Ochrony Dzikich Zwierząt zajmie się przetransportowaniem zwierzęcia do jego naturalnego środowiska.

Niezwykle niebezpieczne

Pumy zamieszkują obszary górskie USA i Kanady. Zazwyczaj unikają kontaktu z ludźmi. Jednak co jakiś czas pojawiają się doniesienia o śmiertelnych atakach na ludzi. Ofiarami są zwykle myśliwi lub turyści, którzy weszli na terytorium dzikich kotów lub zbliżyli się do ich młodych.

Autor: PW/map / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości