Prognoza pogody na wtorek: mgły, śnieg i marznący deszcz

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek

Pogoda bez większych zmian, wciąż mroźno i śnieżnie. Spadnie do 5 cm białego puchu. Na południu i południowym wschodzie przewidywane są opady marznącego deszczu.

W ciągu dnia pochmurno z przejaśnieniami i opadami śniegu. Synoptycy TVN Meteo przewidują, że spadnie od 1 do 5 cm białego puchu. Śnieżyć nie będzie na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu, Kujawach, Warmii i Mazurach. Prognoza pogody mówi też o marznących opadach deszczu ze śniegiem na Podkarpraciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Tam drogi będą bardzo śliskie.

Najzimniej na zachodzie

Najchłodniejszym regionem kraju nadal pozostanie zachód. Tam termometry pokażą od -5 i -6 st. C. Natomiast najcieplej zapowiada się południowy wschód z temperaturą 0 st. C. W głębi kraju słupki rtęci pokażą -2 st. C, na północy -4 st. C, a na południu od -3 do -1 st. C.

Będzie wiać słabo i umiarkowanie, przeważnie ze wschodu.

Trudny dzień dla meteopatów

Wtorek będzie trudnym dniem dla osób, których organizm źle reaguje na zmieniające się warunki atmosferyczne. Ciśnienie nie będzie wysokie, barometry w Warszawie w drugiej części dnia pokażą 999 hPa, i odznaczy się tendencją spadkową. Wilgotność względna utrzyma się na wysokim poziomie 80 proc. na północnym zachodzie i 90 proc na południowym wschodzie. Dominować będzie odczucie zimna. Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne we wtorek
Warunki biometeorologiczne we wtorek

Prognoza pogody dla regionów

TRÓJMIATO

Pochmurno z przejaśnieniami, rano możliwy zanikający śnieg. Temperatura maksymalna -4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. Ciśnienie w południe 1013 hPa z tendencją spadkową.

POZNAŃ

Pochmurno z przejaśnieniami, okresami śnieg z deszczem. Temperatura maksymalna -5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1000 hPa z tendencją spadkową .

WROCŁAW

Pochmurno, okresami śnieg z deszczem. Temperatura maksymalna -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie w południe 996 hPa z tendencją spadkową.

KRAKÓW

Pochmurno, śnieg. Temperatura maksymalna -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 982 hPa z tendencją spadkową.

WARSZAWA

Pochmurno z opadami śniegu. Temperatura maksymalna -2st. C. wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 999 hPa, z tendencją spadkową.

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: EFE

Pozostałe wiadomości