Prognoza pogody na dziś: śnieg odpuszcza, mrozy zostają

Prognoza pogody na niedzielę 20.01
Prognoza pogody na niedzielę 20.01
Prognoza pogody na niedzielę 20.01

W niedzielę czeka nas krótki odpoczynek od opadów śniegu. Jedynie mieszkańcy północy Polski mogą liczyć na dostawy świeżej porcji białego puchu - wynika z prognozy pogody. Nie odpuści natomiast mróz. W ciągu dnia w całym kraju temperatura powietrza nie przekroczy 0 st. C.

W niedzielę śnieżny front przemieści się nad północną i północno-wschodnią część kraju. Właśnie na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Mazurach, Warmii, Podlasiu i północnym Mazowszu w ciągu dnia ma sypać śnieg.

Opady będą jednak zanikające i nie powinny przekroczyć 5 cm. Może też poprószyć w Bieszczadach. Na pozostałych obszarach prognozowane są rozpogodzenia.

Chociaż śnieg da nam chwilę wytchnienia, mróz nie ustąpi. Największy będzie na Suwalszczyźnie (-9 st. C), Warmii, Mazurach i Podlasiu (-8 st. C). Wielkopolska odnotuje -7 st. C, a centrum kraju i Lubelszczyzna -6 st. C, podobnie Pomorze, Nizina Szczecińska i Ziemia Lubuska.

Nieco cieplej będzie na Dolnym i Górnym Śląsku (-6 i -5 st. C), a także w Małopolsce (-3 st. C) i na Podkarpaciu (-2 st. C).

Biomet nie zachwyci

Przy tak niskich temperaturach w całym kraju będzie dominować subiektywne odczucie zimna. Wysoki pozostanie poziom wilgotności względnej - 80 proc. w centrum i nieco niższy na południowym zachodzie. Tam, gdzie przesunie się strefa opadów, czyli na północy i północnym wschodzie, wyniesie on 90 proc. i więcej.

Chociaż w niedzielę możemy liczyć na niewielkie rozpogodzenia, utrzymujący się wpływ niżu sprawi, że biomet będzie niekorzystny.

Warunki biometeo w niedzielę 20.01
Warunki biometeo w niedzielę 20.01

Zobacz zdjęcia Reporterów24:

Autor: js,adsz/rs,tka / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości