Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: silniejszy wiatr, lokalne opady i do 10 stopni

Najnowsze

[object Object]
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/21

Sobota przyniesie lokalne opady deszczu. Powieje silniejszy wiatr, a w Tatrach halny. Na termometrach zobaczymy do 10 stopni Celsjusza.

W sobotę będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. Mieszkańcy północnej i zachodniej części kraju mogą spodziewać się opadów deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Śląsku. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, z południowego wschodu. Okresami powieje w porywach do 70 km/h. W Tatrach spodziewany jest halny. Ciśnienie spadnie, w południe barometry wskażą 986 hPa.

Warunki biometeorologiczne

W całym kraju synoptycy prognozują wysoką wilgotność powietrza, która oscylować będzie wokół 90 procent. W przeważającej części kraju odczujemy chłód, a na południu Polski - komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w sobotę
Warunki biometeorologiczne w sobotętvnmeteo.pl

Prognoza pogody dla wybranych miast

TRÓJMIASTO

Pochmurno. Synoptycy prognozują opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, powieje z południowego wschodu. Wiatr rozpędzi się okresami w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spadnie, w Gdańsku, w południe barometry wskażą 997 hPa.

KRAKÓW

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura nie przekroczy 9 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. Powieje okresami w porywach do 60 km/h z południowego wschodu. Ciśnienie będzie się wahać, w południe barometry pokażą 971 hPa.

POZNAŃ

Pochmurno z przejaśnieniami. Termometry wskażą maksymalnie 7 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, powieje z południowego wschodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spadnie, w południe barometry pokażą 982 hPa.

WARSZAWA

Pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatura maksymalnie wyniesie 7 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, powieje z południowego wschodu. Wiatr rozpędzi się okresami w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spadnie, w południe na barometrach zobaczymy 986 hPa.

WROCŁAW

Pochmurno z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. Powieje okresami w porywach do 60 km/h z południowego wschodu. Ciśnienie spadnie, w południe na barometrach zobaczymy 979 hPa.

Autor: kw,sc/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości