Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: pochmurno, miejscami deszczowo

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartekTVN Meteo
wideo 2/21

W całym kraju na niebie będzie dużo chmur. We wschodnich regionach może spaść deszcz, niewykluczone są też burze.

W czwartek na niebie będzie występować zachmurzenie kłębiaste. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, w Małopolsce, na Górnym Śląsku oraz na Śląsku Opolskim może spaść od 5 do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy. W górach niewykluczone są burze. Na wschodzie kraju prognozowane są przelotne opady deszczu do 3 l/mkw. Na pozostałym obszarze nie powinno padać. Termometry pokażą od 20 st. C na Wybrzeżu i południu do 24 st. C w centrum kraju. Wiatr powieje z kierunków północnych, okaże się słaby i umiarkowany, w burzach może osiągać prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

Bardzo wilgotno na Podkarpaciu

Południowy wschód kraju okaże się najbardziej wilgotny. Na Podkarpaciu subiektywne odczucie temperatury będzie komfortowe, na pozostałym obszarze kraju odczujemy ciepło. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane. Na Podkarpaciu i w Małopolsce meteopaci mogą narzekać na niekorzystny biomet. W pozostałych regionach kraju będzie albo neutralny, albo korzystny.

Warunki biometeo na czwartek
Warunki biometeo na czwartekTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, możliwe są także słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura dojdzie do 24 st. C. Z kierunków zachodnich powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie wolno rośnie, barometry w Warszawie około południa wskażą 1000 hPa.

TRÓJMIASTO

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, niewykluczone są słabe przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie 20 st. C. Z kierunków zachodnich powieje, słaby i umiarkowany, chwilami dość silny wiatr. Ciśnienie wolno rośnie, około południa wyniesie 1013 hPa.

POZNAŃ

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Temperatura dojdzie do 24 st. C. Z kierunków zachodnich powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie wolno rośnie, około południa wzrośnie do 1003 hPa.

WROCŁAW

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Temperatura dojdzie do 23 st. C. Z kierunków zachodnich powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie wolno rośnie, około południa odnotujemy 1000 hPa.

KRAKÓW

Zachmurzenie kłębiaste na ogół duże, okresami niewykluczone są opady deszczu, a może też zagrzmieć. Temperatura dojdzie w dzień do 20 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, chwilami dość silny wiatr. Ciśnienie wolno rośnie, barometry około południa wskażą 984 hPa.

Autor: dd/map,aw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości