Prognoza pogody na dziś: dużo słońca, ale też burzowe opady

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

Pogoda nie będzie dziś sprawiedliwa. Synoptycy zapowiadają, że miejscami zrobi się słonecznie, a w części kraju popada i zagrzmi. Wszędzie należy jednak spodziewać się wysokiej temperatury. Najwyższe wartości na termometrach ujrzą dziś mieszkańcy Podkarpacia.

W sobotę wielu z nas czeka pogodna aura. Nad Polską cały czas będzie wędrował jednak front atmosferyczny. Zagrzmi od Lubelszczyzny, przez północne Mazowsze, po Pomorze. W drugiej części dnia zagrzmi również w okolicach Kotliny Kłodzkiej.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

Upalny dzień

Będzie gorąco. Na zachodzie kraju temperatura zawaha się od 27 st. C w Szczecinie do 29 st. C w Zielonej Górze. Na wschodnich krańcach Polski synoptycy prognozują od 29 st. C w Lublinie do 31 st. C w Białymstoku. W Trójmieście prognozowane jest 29 st. C. Na południu termometry wskażą od 29 st. C w Krakowie do 30 st. C w Rzeszowie. W centrum kraju temperatura wyniesie przeważnie około 29 st. C.

Subiektywne odczucie upału

W sobotę będzie nam doskwierało subiektywne odczucie upału. Wilgotność względna powietrza najniższa będzie na zachodzie, gdzie wyniesie poniżej 60 proc. Na północnym wschodzie prognozuje się od 60 do 70 proc. Warunki biometeorologiczne w większej części Polski będą niekorzystne, tylko na zachodzie i północnym wschodzie biomet określimy jako neutralny.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotęTVN Meteo

Prognoza pogody dla regionów

TRÓJMIASTO

Przelotny deszcz i burza (z opadem 10-20 l/mkw. i porywami do 80 km/h). Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie: 1015 hPa, spada.

KRAKÓW

Na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby, wschodni. Ciśnienie: 983 hPa, spada.

POZNAŃ

Na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby, wschodni. Ciśnienie: 1002 hPa, spada.

WARSZAWA

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotny deszcz i burza (opad do 30 l/mkw., porywy wiatru do 80km/h). Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby, wschodni. Ciśnienie: 1001 hPa, spada.

WROCŁAW

Słonecznie. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby, wschodni. Ciśnienie: 998 hPa, spada.

Autor: mab,kt/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości