Prognoza pogody dla kierowców: deszcz, mżawka i śnieg

Warunki drogowe w sobotę 05.01
Warunki drogowe w sobotę 05.01
Warunki drogowe w sobotę 05.01

Od wczesnego rana kierowcy w większości regionów muszą liczyć się z utrudnieniami spowodowanymi przez opady. W części regionów pada deszcz, a na niektórych terenach deszcz ze śniegiem i przelotny śnieg. Prognozy pogody na sobotę przewidują lepsze warunki tylko dla Pomorza, Kujaw i Ziemi Łódzkiej.

Jak podała po godz. 12.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia w postaci przelotnych opadów deszczu i mżawki występują na Pomorzu, Dolnym i Górnym Śląsku, Opolszczyźnie i Ziemi Łódzkiej.

Na wschodzie i południu więcej śniegu

Na terenach wschodnich i południowych odnotowano przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Taka sytuacja jest na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Ziemi Świętokrzyskiej.

Oprócz tego, kierowcy podróżujący w woj. warmińsko-mazurskim drogą krajową nr 16 na odc. Augustów - Ogrodniki muszą uważać na śliskie nawierzchnie - podaje GDDKiA.

Pogodnie na północy

Prognoza na sobotę przynosi dobre wiadomości dla podróżujących po trasach Pomorza i Wybrzeża, Kujaw i Ziemi Łódzkiej. W tych regionach ma być dość pogodnie i nie powinno padać.

W pozostałych regionach utrzymają się gorsze warunki. Na zachodzie i południowym zachodzie będzie padał deszcz, a w całej wschodniej części kraju i częściowo w centrum oprócz deszczu może pojawić się śnieg. Przy takich warunkach kierowcy muszą pamiętać o ograniczeniach widzialności i śliskich drogach.

Autor: js/mj,tka / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości