Prognoza pogody dla biegaczy na weekend 20-21.09

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

Ostatnimi dniami w wielu miejscach w Polsce można się było cieszyć słoneczną i ciepłą pogodą. Niestety w weekend w wielu miejscach prognozowane są przelotne opady deszczu, a nawet burze, które wpłyną na warunki panujące na trasach zawodów.

I jak wrażenia po maratonie we Wrocławiu? Debiutanci zadowoleni z osiągniętego wyniku? Życiówkowicze usatysfakcjonowani tym, co pokazały Wasze zegarki na mecie? Wierzę, że tak. Pochwalcie się swoimi wynikami w komentarzach! Pomimo wysokiej temperatury dotarliście cało i przede wszystkim szybko do mety, choć - jestem pewien - momentami nie było lekko. Tak ciepłego września nie mieliśmy dawno i jak się tym cieszymy, kiedy wychodzimy na wolne wybiegania, tak przy okazji maratonu takie temperatury radością nie napawają.

Pozostając w temacie debiutów: w najbliższy weekend debiutować będą nie tylko nowi pół- i w pełni maratończycy, ale również nowe zawody w coraz ciaśniejszym kalendarzu biegowym. Bieszczady po raz pierwszy w historii będą gościć triathlonistów. Piękne okolice Jeziora Myczkowskiego i Zalewu Solińskiego to miejsce, do którego na pewno będą chcieli wracać wszyscy zawodnicy. Zresztą nie tylko triathlonem, ale również ultramaratonem Bieszczady będą stały. Jednak to nie tam czeka na śmiałków najdłuższy dystans. Kotlina Jeleniogórska po raz kolejny zaprasza na ponad stuczterdziestokilometrową wyprawę. Prawdziwy urodzaj w tym naszym kalendarzu, prawda? To cieszy. Niech najbliższy weekend będzie również urodzajny w świetne wyniki!

Marcin Kargol, wydawca w tvnmeteo.pl, ultramaratończyk, bloger

Prognoza pogody na niedzielę, 21.09

V Elbląski Półmaraton "Bażant", Elbląg

Na ulice najniżej położonego miasta w Polsce po raz piąty wybiegną śmiałkowie, chcący pokonać 21 kilometrów i 97 metrów. 20 stopni C - takie wartości zobaczą zawodnicy w chwili startu. Ulgę zawodnikom może dać chłód panujący w lesie, w którym jest poprowadzona trasa oraz wiatr wiejący ze wschodu z prędkością do 10 km/h.

godziny 11-14 / temperatura 16-18 stopni C / burze, deszcz / wiatr południowy 5-10 km/h

XXVII Ogólnopolski Bieg Zbąskich, Zbąszyń

Półmaraton dookoła Jeziora Błędno będzie się odbywał w zmiennych warunkach pogodowych. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu oraz burze, podczas których wiatr osiągnie prędkość do 80 km/h. Termometry w wielkopolskim Zbąszyniu w samo południe wskażą 20 stopni C. Wiatr w pogodnych momentach dnia w porywach osiągnie 20 km/h i będzie wiał z północnego zachodu.

godziny 12-15 / temperatura 17-20 stopni C /zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, burze/ wiatr północno-zachodni 5-20 km/h, w burzach do 80 km/h

XXXIII Łowicki Półmaraton Jesieni

Miasto nad Bzurą po raz 33. będzie gościć półmaratończyków. Warunki atmosferyczne mogą wpłynąć na osiągane wyniki. Będzie ciepło, ale również prognozowane są przelotne opady deszczu i możliwe burze, podczas których wiatr w porywach osiągnie do 80 km/h. Termometry w rodzinnym mieście Zbigniewa Bródki wskażą 21 stopni C, a wiatr poza chwilowymi burzami będzie wiał z prędkością do 20 km/h z południowego wschodu. Temperatura odczuwalna może być o dwa, trzy stopnie wyższa.

godziny 11-14 / temperatura 17-21 stopni C / zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwa burza / wiatr południowo-wschodni skręcający na zachodni 5-20 km/h, w burzy do 80 km/h

I Zaporowy Maraton, Orelec (woj. Podkarpackie)

Uczestnicy drugiego dnia zmagań w Bieszczadach, mogą również spodziewać się utrudnień na trasie biegu. Ultramaraton na dystansie ok. 60 kilometrów i półmaraton będą mijać w deszczowej aurze. Termometry wskażą maksymalnie 20 stopni C. Ponadto w niedzielę prognozuje się przelotne opady deszczu oraz możliwe burze, podczas których wiatr osiągnie do 80 km/h. W pozostałych momentach wiatr będzie południowo wschodni i osiągnie w porywach 20 km/h.

godziny 8-18 / temperatura 13-22 stopni C / zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, burze / wiatr południowo-wschodni 5-20 km/h, w burzy do 80 km/h

O BIEGANIU MOŻESZ PRZECZYTAĆ RÓWNIEŻ TUTAJ

Autor: mk / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości