Najnowsze

Powódź w Como. Gruz, błoto i woda powodziowa uwięziły Włochów w domach

Najnowsze


Gwałtowna pogoda na północy Włoch spowodowała, że w prowincji Como doszło do powodzi i lawin błotnych. Niektórzy mieszkańcy nie mogli wydostać się ze swoich domów z powodu zalegającego błota i wody.

Północne regiony Włoch zostały dotknięte przez bardzo silne ulewy. W środę służby ratunkowe ocaliły 60 osób wymagających pomocy po ogromnych powodziach i lawinach błotnych, które nawiedziły miejscowości położone w prowincji Como.

Aż 50 z nich zostało uwięzionych we własnych domach. Strażacy musieli odgarniać gruz i ziemię, by móc się do nich dostać. Na szczęście nie pojawiły się żadne informacje o poszkodowanych czy ofiarach śmiertelnych.

Ekstremalna pogoda

Osuwisko w mieście Brienno na zachodnim brzegu jeziora Como spowodowało wyciek gazu. Dalej na południe, w mieście Cernobbio, z terenu najbardziej narażonego na zalanie regionu, ewakuowano mieszkańców jednego z budynków mieszkalnych.

Miejscowi rolnicy twierdzą, że w ostatnich latach coraz częściej pogoda jest ekstremalna. Jak dodają, burze są coraz gwałtowniejsze, pojawiają się także krótkie i bardzo intensywne opady.

Autor: kw / Źródło: ENEX