"Potwór walczący z tęczą". Niesamowity widok na niebie

Niezwykły widok podczas burzy

Zjawiska atmosferyczne czasami dostarczają niesamowitych widoków. Zupełnie powszechne, jak błyskawica i tęcza, układają się nieraz w nietypowe konfiguracje. Niezwykłą scenę wypatrzył podczas fotografowania burzy jeden z internautów. "Potwór walczący z tęczą" - napisał.

Mariusz Nawrocki przesłał swoje zdjęcia burz na profil TVN Meteo na Facebooku. Jedno z nich zwróciło szczególnie naszą uwagę.

Dwunogi żywioł

Po lewej stronie widzimy część łuku tęczy. Po prawej niebo przecina mocno rozgałęziona błyskawica. Dwa pioruny schodzą na ziemię niczym nogi, pozostałe kierują się w stronę tęczy.

Piorun przypomina fantastyczną sylwetkę na tle ciemnego burzowego nieba. "Potwór walczący z tęczą" - podsumował sam fotograf.

Zdjęcie zebrało już sporo życzliwych opinii na Facebooku. "To jest żywioł", "Robi wrażenie!", "Cudo!" - komentowali internauci.

A Wam z czym się kojarzy?

Tęczę podczas burzy sfotografował Mariusz Nawrocki

Kolejne dni z burzami. I tak do soboty

Nabliższe okazje do tropienia niezwykłych burzowych widoków czekają nas już dziś. Synoptycy zapowiadają popołudniowe burze niemal w całej Polsce. Tylko na północy kraju powinno być spokojnie. W czasie wyładowań atmosferycznych oprócz intensywnych opadów deszczu do 20-30 l/mkw., mogą pojawić się opady gradu. Powieje słabo i umiarkowanie, ale w burzach porywiście, do 90 km/h z północnego wschodu.

Jak zapowiedziałą synoptyk Arleta Unton-Pyziołek, podobna pogoda będzie występować do soboty. Do tego czasu Polska będzie się znajdować w rozległej strefie gwałtownych burz i wszelkich zjawisk z nimi związanych ciągnącej się od Ukrainy po Chorwację.

Zaobserwowałeś ciekawe zjawisko atmosferyczne? Zrób zdjęcie i zamieść je na Kontakcie Meteo.

Autor: js/ŁUD / Źródło: Facebook/TVN Meteo

Pozostałe wiadomości