Najnowsze

Polska coraz bielsza. Krajobraz wraca do normy

Najnowsze

Śniegu jest coraz więcej

Biel to kolor coraz częściej pojawiający się w Polsce w ostatnich dniach, szczególnie na wschodzie i południu kraju. Tam drogi, stoki i chodniki przykrywa niekiedy spora warstwa śniegu. Wszystko za sprawą wilgotnych frontów atmosferycznych przechodzących nad Polską. Śnieżne krajobrazy od Suwałk po Małopolskę utrwalili na zdjęciach Reporterzy 24.

W Waksmundzie (woj. małopolskie) warstwa śniegu ma kilkadziesiąt centymetrów. Biały puch pada tam od kilku dni. Drogi prowadzące na okoliczne stoki są zasypane. Jednak kto chce, na stok dotrze. Szkółki narciarskie dla najmłodszych cieszą się sporym powodzeniem, co widać na zdjęciach Reportera 24 @FotoWaksmund. "W nocy mocno padało, warunki narciarskie wyśmienite" - pisze internauta:

Szczyrk zasypany

Po śnieżnej nocy z soboty na niedzielę, spora warstwa białego puchu zalega w lasach wokół Szczyrku. Zimowe widoki zilustrował Reporter24 @krad:

Podkarpacie: wciąż prószy

Na Podkarpaciu w nocy Trzech Króli padała z nieba śnieżna krupa, a minionego wieczoru i o poranku spadł w końcu prawdziwy śnieg.

"Zdjęcia wykonane w Grzegorzówce na Podkarpaciu. Opady śniegu wystąpiły w nocy z 7 na 8 stycznia i opad śniegu utrzymuje się do tej pory. Śnieg pada chwilami intensywnie i przez to szybko pokrywa śnieżna się zwiększa" - pisze Reporter 24 @andrzejblonsk

"Rano spadł śnieg w Zalesiu koło Łańcuta i prószy cały czas" - donosi Reporter 24 @BartekzZalesia:

Lublin: drogi w śniegu

Niedzialny poranek mieszkańców Lublina przywitał świeżą warstwą śniegu. Zabieliły się drogi i chodniki. "Po całonocnych opadach śniegu, dziś rano ulice Lublina pokryte były jego kilkucentymetrową warstwą. Śnieg pada w dalszym ciągu, lecz dodatnia temperatura (ok. 1-1,5 C) powoduje że szybko się topi. Kto w godzinach przedpołudniowych wybrał się na spacer, mógł jednak nacieszyć oczy zimowymi widokami" - pisze Reporter 24 zgredek99:

Styczniowa aura pozwala utrwalać niesamowite pejzaże:

Śniegu będzie więcej

Synoptycy TVN Meteo zapowiadają dalsze opady śniegu w kolejnych dniach. Biały puch najintensywniej popada na wschodzie i południu kraju. W województwach centralnych należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, a w zachodnich deszczu.

Zdjęcia z zasypanej Polski dostaliśmy od Reporterów 24 także w sobotę.

Autor: mm/rs / Źródło: Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości