Pogodowa przeplatanka. Walkę z jesienią będzie wygrywać zima

Prognoza pogody na najbliższe dni
Prognoza pogody na najbliższe dni
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na najbliższe dni

Najbliższe dni będą bardzo zróżnicowane pogodowo. Codziennie, lecz w różnych regionach, musimy liczyć się z opadami deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem. W czwartek może nawet spaść mokry śnieg. Nadciąga zima.

Podczas najbliższej doby pogodę w Polsce będą kształtować układy z centrami nad Europą Środkową i Włochami. Ciepłe powietrze zacznie być od zachodu wypychane przez chłodne masy polarno-morskie.

Koniec tygodnia z rozpogodzeniami

W niedzielę na południu i wschodzie kraju zachmurzenie będzie duże. Popada również deszcz, stopniowo zanikający - do 5-15 l/mkw. Na Pomorzu może spaść 1-5 l/mkw. W pozostałych regionach niebo okaże się pochmurne, jednak przejaśni się i rozpogodzi. Termometry wskażą maksymalnie od 4 st. C na Pomorzu Zachodnim i Górnym Śląsku, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na wschodzie. Wiatr, wiejący z kierunków zachodnich, będzie umiarkowany i dość silny - w porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h. Na Wybrzeżu porywy mogą dojść do 70 km/h.

Temperatura w najbliższych dniach (ventusky.com)
Temperatura w najbliższych dniach (ventusky.com)TVN Meteo

W poniedziałek tylko 6 stopni

Tego dnia na północnym zachodzie kraju niebo pokryje się chmurami, pojawią się również opady deszczu ze śniegiem, do 5-10 l/mkw. Poza tym wystąpią rozpogodzenia. Temperatura maksymalna zawaha się od 2 st. C na Podlasiu, przez 4 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, zachodni i południowo-zachodni, powieje przeważnie słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. W porywach na zachodzie dojdzie do 60 km/h.

Wtorek w większości pogodny

Na zachodzie kraju i na Pomorzu będzie pochmurno z opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Reszta regionów pozostanie pogodna. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 4 w centrum kraju, do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiejący z kierunków południowych wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorekTVN Meteo

Środa chłodna

Na południowym wschodzie kraju będzie pogodnie, w pozostałych regionach zaś pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem, dochodzącymi do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Podlasiu, przez 4 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Dolnym Śląsku i Pomorzu. Południowo-zachodni słaby i umiarkowany wiatr okresami okaże się dość silny.

Rozkład i wysokość opadów w najbliższych dniach (ventusky.com)
Rozkład i wysokość opadów w najbliższych dniach (ventusky.com)Ventusky.com

Śnieżny czwartek

Zachmurzenie będzie duże. W pasie od Śląska, przez centrum kraju, po Podlasie wystąpią opady mokrego śniegu do 5-10 cm. W pozostałych regionach okresami wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Spadnie do 5-15 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 1 st. C na Podlasiu, przez 2 w centrum kraju, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr południowo-wschodni będzie skręcać na zachodni. Powieje słabo i umiarkowanie.

Prognoza pogody na środę i czwartekTVN Meteo

Autor: ao/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości