Pogoda popsuje sobotni konkurs w Zakopanem?


Skoczkowie mają już za sobą pierwsze treningowe skoki na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Konkursy Pucharu Świata odbędą się w piątek i sobotę 21 stycznia. Sprawdziliśmy, jaka pogoda czeka w tym czasie na skoczków.

Pierwszego dnia zawodów pogoda jest dobra. Temperatura w południe wynosi 0 st. C, a odczuwalna dochodzi do -6 st. C. Wieje słaby wiatr z zachodu, w porywach osiągający 17 km/h. Suma opadów śniegu wyniesie dziś maksymalnie 6,1 mm.

Sobota pod znakiem zapytania

Pogoda może utrudnić zawody sportowe tylko w sobotę, ale dopiero po południu. - Pierwsza połowa dnia będzie pogodna. Rano termometry pokażą -6 st. C. Opadów śniegu nie będzie - wyjaśnia Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

W drugiej części dnia niebo zacznie się chmurzyć. Po południu wystąpią słabe opady śniegu, wieczorem nasilą się. Temperatura wyniesie -2, -3 st. C.

Zawody mogą utrudnić też silne porywy wiatru. - W sobotę będzie wiać z południowego-zachodu, w porywach do 40 km/h. Wieczorem prędkość wiatru wzrośnie i wyniesie 50-60 km/h - prognozuje Unton-Pyziołek

Skaczą od 31 lat

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywane są w Zakopanem od 1980 roku. Zwycięzcami pierwszego konkursu byli Polacy - w pierwszym dniu wygrał Stanisław Bobak, w drugim Piotr Fijas.

W tym roku do udziału w zawodach zgłosiło się 15 ekip, w tym Polacy w składzie: Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Byrt, Piotr Żyła, Bartłomiej Kłusek, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Krzysztof Miętus.

Nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców, których ma być ponad 20 tysięcy, czuwać będzie około 500 policjantów, ochroniarzy, strażaków, strażników miejskich i patroli straży granicznej. Przygotowane są także służby medyczne szpitali powiatowych w Zakopanem i Nowym Targu.

Autor: ar,mm/rs / Źródło: TVN Meteo, PAP

Pozostałe wiadomości