Pogoda na 5 dni: deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg, zbliża się ochłodzenie

[object Object]
Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky)Ventusky
wideo 2/21

W ciągu najbliższych dni śnieg w różnych regionach kraju nadal może się pojawiać, będą mu jednak towarzyszyć opady deszczu. We wtorek w najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy do siedmiu kresek powyżej zera, później zacznie się ochładzać.

W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu Lisa znad Korsyki i związanego z nim frontu atmosferycznego. Za frontem napływać będzie umiarkowanie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie z południowego wschodu.

Na niedzielę dla wschodnich i południowo-wschodnich regionów synoptycy nie zapowiadają opadów, będzie jednak mglisto. W innych częściach kraju popada deszcz o sumie do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Możliwe, że spadnie też do 1-2 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie i Pomorzu Zachodnim do 6 st. C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku wschodniego.

Chmury, deszcz, śnieg

W poniedziałek będzie na ogół pochmurno z opadami deszczu i śniegu do 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 0 st. C na Mazurach i Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

Wtorek to kontynuacja pochmurnej aury z deszczem i śniegiem. Spadnie do 1-5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Rzeszowszczyźnie. Będzie wiać słaby i umiarkowany, wschodni wiatr.

Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky)
Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky)Ventusky

Temperatura lekko w dół

W środę na południu się wypogodzi. Poza tym wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw. Termometry w najcieplejszych chwilach pokażą od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu.

Pogodnie w południowych regionach będzie także w czwartek. Na pozostałym obszarze poprószy śnieg, jego pokrywa raczej jednak nie przekroczy 1-2 centymetrów. Temperatura wyniesie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky)
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky)Ventusky

Autor: ps//rzw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości