Najnowsze

Pochmurne Mazury. Więcej słońca nad morzem

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 01.08
Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 01.08

Na dość przyjemną pogodę mogą liczyć w środę wypoczywający nad Bałtykiem. W większości kurortów będzie można cieszyć się słońcem, tylko w niektórych miejscach mocniej się zachmurzy. Więcej chmur pojawi się na Mazurach.

Słoneczną pogodę synoptycy zapowiadają dla większości Wybrzeża. Przejściowo może chmurzyć się w Rowach, Łebie i Gdańsku. Dużo chmur ma pojawić się na niebie w Rewalu i Dziwnowie.

Pod chmurami najcieplej

To właśnie tam, gdzie niebo się najmocniej zachmurzy, temperatury będą najwyższe. Dziwnów, Rewal i Rowy odnotuję 24 st. C. W większości kurortów termometry pokażą 21-23 st. C. Nieco chłodniej, 20 st. C będzie w Ustce, Łebie i Jastarni i Helu.

Temperatura wody w morzu wyniesie 19-20 st. C, a w Pucku, Gdyni i Sopocie nawet 21 st. C. Na tyle nie mogą liczyć wypoczywający we Władysławowie - tam w wodzie będzie tylko 17 st. C. Słaby, nieprzekraczający 9 km/h wiatr powieje ze zmiennych kierunków.

Nad jeziorami mniej słońca

Na Mazurach trochę trudniej będzie w środę wylegiwać się na słońcu. W całym regionie, poza okolicami Piszu, synoptycy zapowiadają przejściowe zachmurzenie. Termometry pokażą wyrównane wartości 23-24 st. C, tylko w Gołdapi będzie 22 st. C.

Temperatura wody w jeziorach wyniesie 21-22 st. C, a w Mikołajkach i Rucianem- Nidzie 23 st. C. Z północnego zachodu i północy powieje słaby wiatr o prędkości 4-5 km/h.

WIĘCEJ W SERWISIE WAKACYJNYM

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości