Najnowsze

Pięć osób zginęło. Rekordowe opady doprowadziły do wielkiej powodzi

Najnowsze


W Peru po intensywnych opadach deszczu doszło do powodzi, które spowodowały śmierć pięciu osób. Wiele domów zostało zniszczonych.

W czwartek w Peru wystąpiły powodzie, które zostały wywołane ulewnymi opadami deszczu. Powodzie doprowadziły do śmierci pięciu osób.

Minister obrony Peru Jorge Nieto odbył podróż po regionie San Martin. Podał, że ofiary powodzi z Tres Unidos to trzy kobiety i dwóch mężczyzn. Tres Unidos leży w północnej części Peru.

- Pracujemy nad oczyszczaniem domów i rozwiązywaniem różnych spraw związanych z katastrofą. Jest trochę zawalonych domów. Nie wiadomo, czy było to spowodowane tylko deszczem i powodzią, czy zbiorem różnych czynników. Przekażemy informacje, gdy dotrą do nas kolejne wiadomości - powiedział minister obrony.

Rekordowe opady

Powodzie zostały spowodowane przez rekordowe opady deszczu. Zanotowano aż 166,8 litrów wody na metr kwadratowy w ciągu zaledwie czterech godzin. Według Narodowej Służby Meteorologii i Hydrologii nigdy nie zaobserwowano tak wysokich opadów na tym obszarze.

Autor: AP/map / Źródło: Reuters, la-razon.com

Pozostałe wiadomości