Na południu nie wychodź bez parasola

Prognoza na dzień
Prognoza na dzień
Prognoza na dzień

W środę front atmosferyczny utrzyma się nad Polską. Padać będzie na południu i południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze kraju dość pogodnie.

W Polsce północno-zachodniej dość pogodnie, miejscami nawet słonecznie. W pasie od Szczecina po Słupsk zachmurzenie będzie duże, ale obejdzie się bez deszczu. W pasie od Gorzowa Wlkp. po Bydgoszcz na niebie zauważymy znaczną przewagę słońca. Termometry pokażą temperaturę rzędu 19-20 st. C.

Wyjątkowo pogodny dzień zapowiada się w Polsce północno-wschodniej. 19-21 st. C i niemal bezchmurne niebo - takich warunków pogodowych należy się tam spodziewać.

Również na Mazowszu spotkamy się z przewagą słońca. Na Lubelszczyźnie z kolei pojawi się więcej chmur, ale nie powinny być deszczowe. Najcieplej, 23 st. C, będzie w Lublinie.

Na południowym zachodzie, mimo że będzie pochmurno, nie powinno padać. Na termometrach od 19 st. C w Kłodzku, do 22 st. C we Wrocławiu.

Deszczowa aura zapanuje na południu i południowym wschodzie. Padać będzie m.in. w Zakopanem i w Zamościu. Najwyższą wartość, 23 st. C, temperatura osiągnie w Rzeszowie.

Biomet korzystny na północy i zachodzie

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1007 hPa i będzie spadać. Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 60-70 proc. Im bliżej południa i południowego-wschodu, tym będzie wyższa.

Dobrych warunków biometeo spodziewamy się na północy i na zachodzie kraju, neutralnych - w pasie od województwa podlaskiego po dolnośląskie, a niekorzystnych - na pozostałym obszarze.

Prognoza dla meteopatów
Prognoza dla meteopatów

Autor: map//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości