Najnowsze

Na morzu sztorm. Nawet 9 st. w skali Beauforta

Najnowsze

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

Na Bałtyku, za sprawą sztormu, w środę niebezpiecznie. Siła wiatru osiągnie nawet do 9 st. Beauforta. Nad jeziorami całkiem przyjemnie, choć czasem deszczowo. Kolejny raz najlepszym miejscem do żeglowania okażą się wody przybrzeżne Grecji i Chorwacji.

Po zachodniej stronie Wybrzeża, od Międzyzdrojów po Łebę, wiatr osiągnie siłę nawet 8-9 st. B. Lżejsze wiatry, do 6 st. B, wystąpią na wschód od Zatoki Gdańskiej. Temperatura nie przekroczy 18 st. C. Wszędzie będzie padać, choć niewykluczone, że pojawi się i słońce.

Sztorm także na pełnym morzu. 8-9 st. B odnotujemy na Bałtyku Zachodnim i Środkowym. Zdecydowanie spokojniej, bo do 5-6 st. B, będzie na Bałtyku Wschodnim i Cieśninach Duńskich. Wysokośc temperatury zamknie się w przedziale 14-18 st. C.

Na jeziorach popada od czasu do czasu

Nad polskimi jeziorami popada przelotnie, a maksymalna wartość jaką osiągnię siła wiatru to 5-6 st. B. Na termometrach do 18 st. C. W takich warunkach na pewno da się bezpiecznie popływać.

W Grecji i w Chorwacji doskonale

Okolice Cykladów, Salonik i Korfu to te miejsca, w których w Grecji pływać się będzie najlepiej. Wszystko za sprawą sprzyjających, wynoszących do 6 st. B, wiatrów. I w Chorwacji żeglowanie sprawi wilkom morskim przyjemność, a to dzięki niemalże bezchmurnemu niebu, prawdziwie letnim, ale niemęczącym temperaturom oraz całkiem silnym wiatrom.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości