Najnowsze

Małe bociany wykluły się online

Najnowsze

Na wyklucie czeka dwoje małych

Trzy bocianiątka wykluły się w miniony weekend w "internetowym" gnieździe bocianiej pary z wielkopolskich Przygodzic. Niebawem na świat przyjdzie jeszcze dwoje piskląt. Na ich narodziny online czekają widzowie z 200 krajów, m.in. z Nepalu, Wietnamu i USA.

Pierwsze jaja bociany, które od siedmiu lat na stronie www.bociany.ec.pl podglądają internauci, złożyły na Wielkanoc, następne - kilka dni później.

- Zgodnie z bocianimi zwyczajami, przy składaniu wszystkich jaj asystował samiec - mówi Paweł Dolata z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Czy wyklują się wszystkie?

W ubiegłym roku parze, która żyje w największym w Polsce Parku Krajobrazowym "Dolina Baryczy", po raz pierwszy w historii gniazda, udało się wychować wszystkie z pięciu młodych.

- Wkrótce okaże się, czy z pozostałych dwóch tegorocznych jaj wylęgną się pisklęta. Nie wiadomo też, czy rodzicom uda się odchować wszystkie młode - informuje Dolata.

Mają widzów z Belize

Gwiazdami Internetu wielkopolskie bociany są od 2006 roku. Transmisje z ich gniazda, jak dotąd, obejrzało - według różnych szacunków - od 2 do 5 milionów widzów z 200 krajów. Niektórzy z nich pochodzili z tak odległych miejsc jak USA, Chiny, Brazylia, Panama, Aruba, Belize, Kajmany, Nepal, Belize, Boliwia, Laos, Wietnam czy Australia.

Autor: ls, map/mj / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości