Najnowsze

Koniunkcja Księżyca i Jowisza. Wyjątkowe zdjęcia

Najnowsze

Kontakt24/TataZosiKoniunkcja Księżyca z Jowiszem

Ziemia, Księżyc i Jowisz ułożyły się w jednej linii i utworzyły koniunkcję. Na zdjęciach uwiecznił ją Reporter 24.

W nocy z soboty na niedzielę Księżyc znajdował się w pierwszej kwadrze. Oznacza to, że widoczna była polowa jego tarczy. W jego sąsiedztwie jasno zalśnił pewien obiekt kosmiczny. Nie była to gwiazda tylko planeta, a mianowicie Jowisz. Znalazł się po prawej stronie Srebrnego Globu. Zaraz za Wenus, Jowisz jest najjaśniejszym obiektem, jaki widzimy z Ziemi na sklepieniu niebieskim. Co więcej, była to koniunkcja Księżyca i Jowisza.

Koniunkcja oznacza, że planety ustawiły się w jednej linii. W nocy z soboty na niedzielę linie prostą tworzyły Ziemia, Księżyc i Jowisz. Reporter 24 TataZosi wysłał zdjęcia, które wykonał w Warszawie o godzinie 23.10. Widać na nich wyraźnie Księżyc i na prawo od niego jasny punkt czyli Jowisz.

Czekamy na więcej zdjęć. Wyślij je na Kontakt 24.

Największa planeta

Jowisz jest gazowym olbrzymem. Ta piąta w kolejności od Słońca planeta jest największa i najcięższa w Układzie Słonecznym. Na jego powierzchni widnieją wielkie czerwone plamy, które jak się okazało, są gigantycznymi burzami, trwające setki lat. Jowisz ma 67 księżyców, a największym z nich jest Europa.

Zobacz, jak wyglądała koniunkcja Księżyca i Wenus 23 marca 2015 roku:

Koniunkcja Księżyca i Wenus
Koniunkcja Księżyca i WenusKontakt Meteo

Autor: AD/rp / Źródło: Kontakt 24, al.com, space.com

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24/TataZosi

Pozostałe wiadomości