Najnowsze

Kibicujesz w plenerze? Przygotuj się na deszcz

Najnowsze

Prognoza na dwa pierwsze mecze Euro 2012 (TVN24)
Prognoza na dwa pierwsze mecze Euro 2012 (TVN24)

Dziś zaczyna się wielkie święto futbolu. Aura na początek Euro 2012 zapowiada się jednak mało odświętna. Podczas dwóch meczów w Warszawie i Wrocławiu zmokną wszyscy, którzy inauguracyjnego zdecydują się kibicować piłkarzom w plenerze. Mokro będzie także w sobotę na Ukrainie.

Gwizdek inaugurujący Euro 2012 usłyszymy dziś o godz. 18.00 w Warszawie. Na Stadionie Narodowym zmierzą się reprezentacje Polski i Grecji. Jak prognozuje synoptyk, powinniśmy się przygotować na deszcz i wyładowania atmosferyczne.

8 czerwca - burzowa inauguracja

Około godz. 18.00 w stolicy odczujemy skutki frontu atmosferycznego. Będzie pochmurno, popada deszcz o słabym i umiarkowanym natężeniu. - Istnieje ok. 50-procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia burzy, więc nie będzie tak źle, prognozy są bardziej optymistyczne niż jeszcze 2 dni temu - podkreśla synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

- Do ok. godz. 20.00 będzie padać, jednak z każdym kwadransem mniej. W czasie drugiej połowy meczu opady powinny zaniknąć - pociesza. Temperatura w trakcie meczu wyniesie 19 st. C, po jego zakończeniu spadnie do ok. 16-17 st.

Taka pogoda nie powinna jednak spędzać snu z powiek osobom, które zamierzają obejrzeć mecz Polska-Grecja na Stadionie Narodowym. Decyzją UEFA ceremonia oraz mecz otwarcia odbędą się przy zamkniętym dachu.

Natomiast tym, którzy wieczór spędzą w strefie kibica, przydadzą się kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe.

Mokro we Wrocławiu

Deszczowo będzie także we Wrocławiu. To właśnie na stolicę Dolnego Śląska skieruje się o 20.45 uwaga kibiców. Zmierzą się wtedy ze sobą jedenastki Czech i Rosji. Synoptyk prognozuje tam pogodne popołudnie. jednak takie warunki nie utrzymają się przez cały wieczór.

- Z każdą godziną bliżej meczu Rosja - Czechy chmur będzie przybywać. Około godz. 21.00 we Wrocławiu zacznie padać - zapowiada synoptyk. Opady w stolicy Dolnego Śląska mają się utrzymać do ok. godz. 3.00 nad ranem. - Burzy być nie powinno, prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest małe, ok. 10 proc. - zaznacza Arleta Unton-Pyziołek.

Temperatura we Wrocławiu wyniesie w momencie rozpoczęcia meczu ok. 17 st. C, o 23.00 będzie już 15 st.

W Charkowie burza

9 czerwca rywalizacja piłkarzy przeniesie się na Ukrainę. O godz. 18 w Charkowie (19 czasu polskiego) zagrają ze sobą reprezentacje Holandii i Danii.

Kibiców mogą zmylić przyjazne warunki pogodowe w ciągu dnia. Artur Chrzanowski nie ma jednak dobrych wieści na popołudnie.

- Po godz. 16.00 będzie pogodnie, w czasie meczu burza, potem przejaśnienia - zapowiada. Temperatura podczas meczu wyniesie 19-26 st. C.

Mokry front dotrze do Lwowa

O 20.45 (21.45 czasu polskiego) we Lwowie zmierzą się drużyny Niemiec i Portugalii. Podczas tego spotkania pogoda nie będzie zachwycać.

- Przed i w trakcie meczu dość intensywne opady deszczu, po meczu przejaśnienia - wylicza krótko synoptyk. Termometry pokażą 15-19 st. C.

Chłodne powietrze, gorąca atmosfera

W niedzielę 10 czerwca cała południowa Europa swoją uwagę skieruje w stronę Gdańska, tam bowiem o godzinie 18.00 na PGE Arenie odbędzie się mecz Hiszpania-Włochy. Spotkanie powinno się odbyć przy sprzyjającej pogodzie. - Będzie dość pogodnie, po meczu przelotny deszcz - prognozuje Chrzanowski. Temperatura w tym czasie wyniesie 13-19 st. C.

O godz. 20.45 zaplanowano drugie spotkanie grupy C. W Poznaniu zagrają ze sobą reprezentacje Irlandii i Chorwacji. W tym przypadku synoptyk ma niezbyt optymistyczne wieści: - Opady deszczu, okresami (zwłaszcza w trakcie meczu), dość intensywne. Temperatura 14-17 st. C - nie pozostawia złudzeń Chrzanowski.

Sprawdź prognozę długoterminową ma mecze rozgrywane w Warszawie

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane we Wrocławiu

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane w Charkowie

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane we Lwowie

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane w Gdańsku

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane w Poznaniu

Autor: adsz, js/ŁUD/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości