Najnowsze

Jeden Wielki Wybuch i dwa Wszechświaty

Najnowsze

Tak mógł brzmieć Wielki Wybuch (University of Washington)
University of WashingtonTak mógł brzmieć Wielki Wybuch (University of Washington)

Najnowsza teoria może zmienić obecną wizję kosmosu. Grupa naukowców stwierdziła, że w ramach Wielkiego Wybuchu powstały dwa Wszechświaty. Ponado są one swoimi lustrzanymi odbiciami.

Czas płynie w jednym kierunku, ale z najnowszych badań wynika, że Wielki Wybuch stworzył nie jeden, ale dwa Wszechświaty, w których czas biegnie w przeciwnych kierunkach. Według naukowców drugi Wszechświat jest lustrzanym odbiciem tego, w którym my żyjemy. Z tego powodu tamtejszy czas zamiast płynąć do przodu, idzie wstecz.

Wszystko przez przyciąganie

Do nieoczekiwanego stwierdzenia podczas prowadzenia badań nad możliwością płynięcia czasu do tyłu doszedł naukowiec z Uniwersytetu z Oxfordu Julian Barbour. Według tego specjalisty chaos na początku istnienia Wszechświata był nieunikniony, za co odpowiada siła grawitacji.

Naukowiec wraz z zespołem, w którego skład wchodzili Tim Koslowski z kanadyjskiego University of New Brunswick oraz dr Flavio Mercati z Perimeter Institute for Theoretical Physics, nową teorię poddawali wielu badaniom. Wykorzystywali do nich prosty model, składający się z tysiąca cząsteczek i opierający się na fizycznej teorii grawitacji Newtona.

Dwie strony czasu

Zgodnie z nową koncepcją w trakcie Wielkiego Wybuchu powstały dwa Wszechświaty, które rozszerzają się w przeciwnych kierunkach. Naukowcy określają, że Wielki Wybuch jest jedną przeszłością dla obydwu Wszechświatów, ale każdy z nich ma teraz inną przyszłość.

- Dwie możliwe drogi przyszłości, które łączy chaotyczna przeszłość, mogła spowodować, że czas po Wielkim Wybuchu zaczął płynąć w dwóch przeciwległych kierunkach. Oznacza to, że mogą istnieć dwa Wszechświaty, które są swoimi lustrzanymi odbiciami - komentuje Barbour.

Autor: AD/rp / Źródło: blastr.com, news.com.au

Źródło zdjęcia głównego: NASA

Pozostałe wiadomości