Najnowsze

Grzmi także w kurortach

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich na dzień 30.06
Prognoza pogody dla kurortów europejskich na dzień 30.06

Pogoda w europejskich kurortach jest różnorodna. Są miejsca burzowe, pochmurne i deszczowe. Są i skąpane w słońcu. Zanim spakujecie walizki, sprawdźcie, czy nie przyda Ci się płaszcz przeciwdeszczowy.

Bułgarska aura przypomina polską. W kurortach temperatura dorównuje tym warszawskim i wynosi 25 st. C. Na wybrzeżu nie obejdzie się też bez deszczu i burz. Na szczęście woda jest ciepła, o wartości 21 st., ale przestrzegamy przed pływaniem w czasie burzy.

Turcja to kraj pełen pogodowych kontrastów. Na północy będzie chłodniej. Termometry w Istambule nagrzeją się do 26 stopni, ale na południu już do 29. Tureckie wody bedą sprzyjać kąpielom, będą miały nawet 27 st. C.

Cypr słońcem stoi, chociaż sporadycznie na niebie pojawią się chmury. Powietrze nagrzeje się do 30 st. C, a woda do 26.

Izrael i kraje arabskie ciepłe

Izraelskie kurorty o tej porze roku nie zawodzą. Polakom może być nawet za ciepło, kiedy w Ejlacie na termometrach zobaczą 37 st. C. Na szczęście woda będzie o 10 stopni chłodniejsza i przyniesie orzeźwienie.

Egipskie i tunezyjskie wody wody nagrzeją się do 26 st. C. A nad głowami turystów na pewno nie zabraknie slońca. Tam też należy uważać na wysokie temperatury w granicach 30 kresek i pamiętać o kremie z filtrem.

Rajsko-iberyjsko

Półwysep Inberyjski i okoliczne wyspy też będą niezawodne. Turyści mogą tam liczyć na piękne słońce i ciepłe wody. Trzeba uważać tylko w Portugalii, bo ocean skory do nagrzewania się nie jest i jego wody mają jedyne 17 kresek powyżej zera.

Francja, Włochy mokre i burzowe

Zagrzmi w Niecei, a także w północnych i środkowych Włoszech. Temperatury będa jednak wysokie. Wody osiągną temperaturę 22 st. C.

Grecja i Chorwacja słoneczne

Pogoda w tej części Europy nie zawodzi. Temperatury utrzymają się w granicach 30 st. C, a wody 24. Burza może przejść jedynie nad chorwackim kurortem Rijeka.

Autor: mm/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości