Najnowsze

Burza przewróciła słup energetyczny. Zginęły: nosorożec, żyrafa, dwa lwy i dwie hieny

Najnowsze

Sześć zwierząt porażonych prądem, w tym nosorożec biały
Sześć zwierząt porażonych prądem, w tym nosorożec białyWikipedia/Shutterstock/Google Maps
wideo 2/5

Nad Parkiem Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki przeszła burza, która przewróciła jeden ze słupów energetycznych. W wyniku porażenia prądem zginęło sześć zwierząt.

Nosorożec biały, żyrafa, dwa lwy i dwie hieny zginęły 25 stycznia od porażenia prądem w Parku Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki. Uderzenie pioruna przewróciło słup energetyczny.

Według informacji lokalnych mediów, pierwsze padły żyrafa i nosorożec biały. Później zginęły lwy i hieny, które przyszły, by pożywić się padliną. Zwierzęta zostały znalezione na terenie Skukuza Rest Camp, będącego częścią parku.

- Zwierzęta zostały porażone prądem po tym, jak nad regionem przeszła burza z intensywnymi opadami deszczu i silnymi porywami wiatru - powiedział Isaac Phaahla, rzecznik Parków Narodowych RPA. Jak dodał, we wtorek zginęły tam cztery inne zwierzęta - dwa zabili kłusownicy, a w sprawie dwóch innych nadal prowadzone jest śledztwo.

Park Narodowy Krugera to największy rezerwat przyrody na terenie RPA. Jego powierzchnia wynosi prawie dwa miliony hektarów.

Autor: dd/aw / Źródło: BBC, news24.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości