Najnowsze

Bratysława poddała się zimie

Najnowsze

Bratysława zimą

Gęste opady śniegu sparaliżowały we wtorek ruch w Bratysławie. Choć w mieście spadło zaledwie kilka centymetrów śniegu, doszło do kilkunastu wypadków drogowych, a komunikacja publiczna utkwiła w korkach - podała słowacka policja. Obyło się bez ofiar.

Ulice słowackiej stolicy szybko pokryły się warstwą lodu i błota pośniegowego. Służby drogowe poinformowały, że już nad ranem do oczyszczania jezdni wysłały 54 pługi, co jednak nie pomogło uniknąć problemów. Mieszkańcy skarżyli się, że w godzinach szczytu dojazd do pracy zajął im nawet półtorej godziny.

Komunikacja miejska też padła

Autobusy i trolejbusy miały problemy z podjazdem na niektóre wzniesienia i zakłady komunikacji miejskiej czasowo odwołały kursy do niektórych osiedli. Gdzie indziej pasażerowie musieli czekać na pojazdy transportu publicznego nawet kilkadziesiąt minut.

Bratysława liczy około 430 tys. mieszkańców.

Nieprzejezdny tunel

Jak podała słowacka agencja SITA, częściowo nieprzejezdny jest bratysławski tunel autostradowy Sitina, łączący m.in. centrum miasta z północnymi przedmieściami, a stanowiący część autostrady D2 prowadzącej wzdłuż zachodnich rubieży Słowacji od czeskiej do węgierskiej granicy.

W pozostałych częściach Słowacji służby drogowe nie zgłaszały większych problemów. Mimo śniegu przejezdne były zazwyczaj zamykane o tej porze roku trasy prowadzące przez przełęcze górskie.

Słowaccy meteorolodzy zapowiadają na najbliższe dni lekkie ocieplenie i zanik opadów. Śnieg ma padać tylko na wschodzie kraju.

Autor: rs / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości