Najnowsze

Bocian terroryzuje wieś

Najnowsze

Bocian atakuje samochody

Rysuje lakier, tłucze blachę samochodów, zdarzyło się nawet, że zbił szybę. Mieszkańcy Powalic, niewielkiej wsi w woj. zachodniopomorskim, od pewnego czasu zmagają się z nietypowym wandalem. Jest nim dojrzały bocian, który ku rozpaczy miejscowych, z upodobaniem skacze po samochodach.

Bocian przylatuje do Powalic już od lat. Przez mieszkańców jest pieszczotliwie nazywany "Bolkiem". Niestety od jakiegoś czasu sprawia Powaliczanom problemy, ponieważ atakuje samochody i maszyny rolnicze.

Nie jest koneserem automobili

Bolek nie wybrzydza. Nie ma swojej ulubionej marki, nie upodobał sobie tez żadnego koloru. - Zauważyliśmy, że chętniej atakuje samochody z szyberdachem - informuje jeden z mieszkańców wsi.

Powaliczanie domyślają się, że na szklanych powierzchniach dostrzega swoje odbicie, które traktuje jak rywala.

- W tym roku razem z Bolkiem przyleciało kilka innych bocianów. Być może przymus ochrony swojego terytorium sprawił, że stał się agresywny - dodaje.

Boi się ludzi

Nikt z miejscowych nie boi się o siebie, ponieważ płochliwy bocian ucieka przed ludźmi. Bardzo chcieliby za to, żeby do Powalic przyjechał ornitolog, który sprawiłby, że zarówno Bolek, jak i ich dobytek będą bezpieczni.

Czytaj też na Kontakt 24

Autor: map//aq / Źródło: Kontakt 24, TVN24

Pozostałe wiadomości