Aż do soboty chłodno i burzowo, a od niedzieli upalnie i burzowo

Prognoza pogody na środę i następne dni
Prognoza pogody na środę i następne dni
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na środę i następne dni

W najbliższym czasie będą się utrzymywać burze o różnym natężeniu. W drugiej połowie tygodnia pochmurna i deszczowa aura nieco ustąpi, ale nasili się aktywność burzowa. W weekend grzmieć nie będzie często, natomiast zrobi się bardzo gorąco. Na początku nowego tygodnia upał się utrzyma, a do tego wyraźnie przybędzie burz.

W środę rano zmotoryzowani mogą narzekać na osłabioną widzialność. Lokalne mgły i zamglenia mogą ją ograniczać do 200-1000 m. Trzeba się z nimi liczyć głównie we wschodniej i południowej Polsce.

W ciągu dnia niemal w całym kraju będzie przejściowo padać, ale niezbyt intensywnie. Bardziej obfite opady mogą wystąpić podczas burz, które synoptycy prognozują w pasie od Lubelszczyzny, Podkarpacia i Małopolski przez centrum kraju po Kujawy i wschodnie Pomorze burze. Może wtedy spaść 10-20 l deszczu na metr kwadratowy, a do tego silnie powiać - do 80 km/h.

Mniej deszczu, ale będzie grzmiało

W czwartek w większości kraju pogoda się poprawi. Utrudnienia utrzymają się na wschodzie i południu. Tam trzeba się liczyć z burzami. Mają im towarzyszyć opady o natężeniu do 10-20 l/mkw. i silny wiatr w porywach dochodzący do 80 km/h.

W piątek przelotnie padać i grzmieć ma tylko we wschodnich regionach. Podczas burz trzeba się liczyć z silnym wiatrem. W porywach może osiągać prędkość do 80 km/h.

CZYTAJ: Jak uchronić się przed piorunem?

Gorący weekend

W sobotę burze z silnym, porywistym wiatrem (do 80 km/h) utrzymają się tylko na południowym wschodzie kraju. Na pozostałych obszarach ma być pogodnie i spokojnie, bez pogodowych utrudnień.

W niedzielę gwałtowne zjawiska nie powinny nam doskwierać. Jeśli chodzi o opady, tylko na Pomorzu Zachodnim trzeba się spodziewać przelotnego deszczu. Niektórym mogą natomiast doskwierać wysokie temperatury. Na zachodzie, południu i w centrum kraju mają sięgnąć 30 st. C.

Upał i burze na początek tygodnia

Upał utrzyma się również przez dwa pierwsze dni nowego tygodnia. Termometry w wielu miejscach mają wskazywać 30 st. C. W tak nagrzanym powietrzu będą rozwijać się komórki burzowe. W poniedziałek zagrzmi na południu, wschodzie i w centrum Polski. We wtorek aktywność burzowa ma się ograniczyć do południowo-wschodnich regionów.

Autor: js/mj / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt Meteo/FLASHBYDGOSZCZ

Pozostałe wiadomości