Najnowsze

"Atak zimy we wrześniu". Gradobicie w Warszawie

Najnowsze

Niedzielna burza w Warszawie
Niedzielna burza w Warszawie

Gwałtowna burza przeszła nad Warszawą w niedzielę wieczorem. Na zdjęciach i nagraniach, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widzimy jej skutki. Jak poinformowała straż pożarna, z różnych dzielnic spływały zgłoszenia o zniszczeniach. Głównie dotyczyły powalonych przez wiatr drzew i podtopień.

- Najtrudniejsza sytuacja była w Warszawie. Strażacy otrzymali prawie 200 zgłoszeń do setek powalonych drzew, zalanych piwnic budynków. Wszystkie jednostki na terenie miasta były zaangażowane w usuwanie skutków wichury - relacjonował po godz. 23 w programie "Dzień po dniu" w TVN24 st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Zniszczone auta, zerwana trakcja

Akcje strażaków obejmowały wszystkie dzielnice. - Najtrudniejsza sytuacja była w Śródmieściu i na Pradze Południe. Wichura, intensywny deszcz, grad spowodowały utrudnienia w wielu miejscach, zostały zniszczone samochody. Na ulicy Nowowiejskiej drzewo zerwało trakcję tramwajową, strażacy wypompowywali wodę też z teatru "Buffo", a z kolei na ulicy Barbórki trzy drzewa uszkodziły kilka samochodów - dodał strażak. Służby interweniowały również na terenie województwa łódzkiego, w powiatach skierniewickim i łowickim.

U Was także grzmiało? Czekamy na Wasze relacje pogodowe! Wysyłajcie je na Kontakt 24.

Autor: kz/aw / Źródło: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości