Informacje
 • Powódź może uwolnić aligatory. Brakuje 30 centymetrów, a wody cały czas przybywa

  29-08-2017 16:10 W rezerwacie mieszkają dzikie zwierzęta

  Jeśli poziom wody wzrośnie, istnieje ryzyko, że aligatory z teksańskiego rezerwatu wydostaną się na wolność. Pracownicy parku nie są w stanie wiele zdziałać.

  Od kilku dni w Teksasie pada i nadal utrzymuje się powódź. Taka sytuacja pogodowa stwarza realne zagrożenie dla rezerwatu aligatorów mieszczącego się na południowym wschodzie stanu.

  Woda zalewa zewnętrzne zagrody na farmach i schroniskach dla tych gadów. Właściciele robią co mogą, żeby przewieźć zwierzęta do zamkniętych pomieszczeń. Ale przy padającym niemal bez przerwy deszczu zagrody i tak są już wypełnione wodą prawie do krawędzi płotów.

  W parku mieszka około 350 gadów.

  Właściciele rezerwatu powiedzieli, że nigdy nie widzieli tak tragicznej w skutkach powodzi, jak ta po uderzeniu huraganu Harvey.

  Wysoki poziom wody

  - Prowadzimy schronisko dla aligatorów. Dla tych, sprawiających kłopoty: złapanych w przydomowych stawach, ogródkach, basenach. Żyją na naszej farmie - tłumaczył Gary Saurage, właściciel farmy. - Od kilku dni, po przejściu huraganu, naprawdę ciężko pracujemy, żeby złapać te drapieżniki, które były na zewnątrz - zapewniał.

  Dodał, że wszystkich schwytać się nie uda. - Wiele z nich mamy w zamkniętych pomieszczeniach, ale niektóre były w zewnętrznych zagrodach. Jeśli poziom wody będzie wyższy niż ogrodzenie, aligatory wypłyną na wolność. A deszcz nie przestaje padać - mówił.

  Jak powiedział Saurage, do przekroczenia poziomu ogrodzenia brakuje jeszcze tylko 30 centymetrów. Do tej pory udało się złapać wszystkie krokodyle i jadowite węże, przeniesiono je wyżej, aby nie mogły uciec.

  Na pocieszenie pozostaje fakt, że w południowo-wschodnim Teksasie ludzie są raczej przyzwyczajeni do obecności gadów w regionie i znają zasady bezpieczeństwa na wypadek spotkania z takim gadem.

  Farma znajduje się niedaleko Houston:Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Krokodyle czy aligatory
  Musiscie sobie przypomniec, czy piszecie o aligatorach z Texasu czy tez o krokodylach z Afryki.....
  ~Kasia z Teksasu /2017-08-29 17:12

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...