Informacje
 • Powódź może uwolnić aligatory. Brakuje 30 centymetrów, a wody cały czas przybywa

  29-08-2017 16:10 W rezerwacie mieszkają dzikie zwierzęta

  Jeśli poziom wody wzrośnie, istnieje ryzyko, że aligatory z teksańskiego rezerwatu wydostaną się na wolność. Pracownicy parku nie są w stanie wiele zdziałać.

  Od kilku dni w Teksasie pada i nadal utrzymuje się powódź. Taka sytuacja pogodowa stwarza realne zagrożenie dla rezerwatu aligatorów mieszczącego się na południowym wschodzie stanu.

  Woda zalewa zewnętrzne zagrody na farmach i schroniskach dla tych gadów. Właściciele robią co mogą, żeby przewieźć zwierzęta do zamkniętych pomieszczeń. Ale przy padającym niemal bez przerwy deszczu zagrody i tak są już wypełnione wodą prawie do krawędzi płotów.

  W parku mieszka około 350 gadów.

  Właściciele rezerwatu powiedzieli, że nigdy nie widzieli tak tragicznej w skutkach powodzi, jak ta po uderzeniu huraganu Harvey.

  Wysoki poziom wody

  - Prowadzimy schronisko dla aligatorów. Dla tych, sprawiających kłopoty: złapanych w przydomowych stawach, ogródkach, basenach. Żyją na naszej farmie - tłumaczył Gary Saurage, właściciel farmy. - Od kilku dni, po przejściu huraganu, naprawdę ciężko pracujemy, żeby złapać te drapieżniki, które były na zewnątrz - zapewniał.

  Dodał, że wszystkich schwytać się nie uda. - Wiele z nich mamy w zamkniętych pomieszczeniach, ale niektóre były w zewnętrznych zagrodach. Jeśli poziom wody będzie wyższy niż ogrodzenie, aligatory wypłyną na wolność. A deszcz nie przestaje padać - mówił.

  Jak powiedział Saurage, do przekroczenia poziomu ogrodzenia brakuje jeszcze tylko 30 centymetrów. Do tej pory udało się złapać wszystkie krokodyle i jadowite węże, przeniesiono je wyżej, aby nie mogły uciec.

  Na pocieszenie pozostaje fakt, że w południowo-wschodnim Teksasie ludzie są raczej przyzwyczajeni do obecności gadów w regionie i znają zasady bezpieczeństwa na wypadek spotkania z takim gadem.

  Farma znajduje się niedaleko Houston:Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Krokodyle czy aligatory
  Musiscie sobie przypomniec, czy piszecie o aligatorach z Texasu czy tez o krokodylach z Afryki.....
  ~Kasia z Teksasu /2017-08-29 17:12

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...