Informacje
 • Dwa i pół metra śniegu w dobę.
  Zobacz, jak zasypało Kanadę

  21-01-2020 07:49 Pogodowy paraliż

  Mieszkańcy wschodniej Kanady od kilku dni zmagają się ze skutkami potężnej śnieżycy. Władze ogłosiły stan wyjątkowy i doradzają mieszkańcom, aby opuszczali swoje domy tylko w sytuacji najwyższej konieczności.

  Kanadyjska prowincja Nowa Fundlandia i Labrador od kilku dni zmaga się z intensywnymi opadami śniegu. W mieście St. John's ogłoszono stan wyjątkowy. Na lotnisku odwołano wszystkie loty, a władze zaleciły mieszkańcom, by nie poruszali się po ulicach, o ile nie będzie to konieczne.

  Bassem Elshahat, jeden z mieszkańców miasta, udostępnił w mediach społecznościowych nagranie. Widać na nim, jak w ciągu około 24 godzin przed jego domem zrobiła się dwuipółmetrowa zaspa. W sobotę rano musiał odśnieżać swój podjazd, by móc z rodziną wydostać się z domu. Byli w nim uwięzieni przez kilka dni.

  - Na szczęście zrobiliśmy zakupy wcześniej, zanim śnieżyca się rozpoczęła - relacjonował w rozmowie z agencją Reutera.

  Pomoc wojska

  Na terenie portu lotniczego w St. John's spadło od piątku 90 centymetrów śniegu. Padało też w innych miejscach prowincji. W miastach Mount Pearl i Paradise odnotowano 100 centymetrów.

  W usuwaniu skutków śnieżycy i przywracaniu sytuacji do normalności pomaga ponad 450 żołnierzy z całej Kanady. Ich zadaniem jest głównie oczyszczanie dróg, pomoc starszym i tym, którzy potrzebują pomocy medycznej. Łopatami próbują odkopać tych, którzy od kilku dni nie mogą wydostać się ze swoich domów.

  Śniegu jest tak dużo, że tam, gdzie jest to możliwe, składuje się go na trawnikach i poboczach. Niestety, miejsca jest coraz mniej i nadmiar śniegu musi być wywożony ciężarówkami.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • To prawda
  Nasz Panie :D
  ~Nick /2020-01-22 11:05
 • Zajedwabiście!
  Niesamowite
  Wasz_Pan /2020-01-21 09:25

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...