Informacje
 • "Dom zaczął się chwiać,
  zdążyliśmy uciec do schronu"

  10-03-2019 19:05 Gwałtowna pogoda w USA

  Silny wiatr wyrządził duże szkody na południu Stanów Zjednoczonych. W hrabstwie Shelby w stanie Tennessee wyrywał drzewa z korzeniami. Jedno z nich spadło na budynek.

  W miejscowości Uptown, w stanie Tennessee, porywisty wiatr zerwał linie energetyczne i część gospodarstw domowych pozbawiona była prądu. Na przedmieściach zapanowała ciemność.

  Centrum Prognozowania Burz (Storm Prediction Center) ostrzega przed niebezpieczeństwem ze strony pogody - gradobiciem, silnymi i izolowanymi tornadami i porywistym wiatrem w regionie Środkowego Południa.

  Porywisty wiatr

  W stanie Arkansas silny wiatr niszczył domy, przewracał słupy energetyczne i drzewa. Dwie osoby zostały lekko ranne. Miejsce, gdzie wiało najsilniej, wygląda jak po przejściu tornada. Mieszkańcy mówią, że wszystko działo się bardzo szybko.

  - Padał lekki deszcz. Nagle mój telefon stracił zasięg i wtedy się zaczęło. Nie dostaliśmy wcześniej żadnych ostrzeżeń. Dom zaczął się chwiać, zdążyliśmy uciec do schronu - opowiadał jeden z mieszkańców.

  - Słyszeliśmy, że wiatr narasta, myśleliśmy, że to tornado. Schowaliśmy się do domu. Wiatr zniszczył wszystko wokół, przewrócił szopę - relacjonowała inna mieszkanka.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...