Informacje
 • Bocian Klepetan znów przy Malenie. To jego 19. powrót z Afryki do ukochanej

  15-04-2021 09:41 Najsłynniejsza para bocianów razem po długiej rozłące

  Najsłynniejsza na świecie para bocianów po raz kolejny się połączyła. Bocian Klepetan pokonał 13 tysięcy kilometrów, aby spotkać się ze swoją ukochaną Maleną.

  Klepetan, samiec bociana białego, pokonał 13 tysięcy kilometrów, aby przybyć do Brodskiego Varosza i spotkać się z Maleną. Po raz 19. wrócił do swojej partnerki, której pozostaje wierny od lat. Ona czekała na jego powrót z Afryki całą zimę. Malena nie może ruszać w podróż ze swoim partnerem, ponieważ jedno z jej skrzydeł jest uszkodzone.

  Opiekun Maleny Stjepan Vokić był zachwycony, gdy zobaczył bociana w niedzielę. Pierwszym, co zrobił, było pójście na ryby, aby mieć czym nakarmić ptaka po ciężkiej podróży.

  - Przyleciał w niedzielę około godziny 15. Byłem trochę zaskoczony, myślałem że zjawi się później niż zwykle, biorąc pod uwagę pogodę, bo jest zimno. Ale dzięki Bogu przyleciał cały i zdrowy. Klepetan i Malena pracują nad gniazdem, jaja będą za około 10 dni - mówił Vokić. Jak dotąd para doczekała się 66 młodych. - Kto wie, ile ich będzie w tym roku. Trzymamy kciuki za co najmniej dziesiątkę - dodał.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...