Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pogodny i w większości kraju ciepły dzień

  11-09-2019 06:28 Warunki biometeorologiczne będą neutralne
  Prognoza pogody na sobotę Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W środę termometry pokażą maksymalnie 26 stopni Celsjusza. Na północy możliwe są silniejsze porywy wiatru. Tam też prognozowane jest większe zachmurzenie. W pozostałych regionach będzie pogodnie.

  Polska dostanie się pod wpływ układu wyżowego znad Azorów. Z południowego zachodu popłynie nad kraj cieplejsze powietrze polarne, które wypchnie chłodne masy powietrza.

  W środę rano miejscami pojawią się mgły i zamglenia. Synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, na północy okresami duże. Termometry pokażą od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, w porywach na Wybrzeżu powieje z prędkością 50 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na południowych i północnych krańcach kraju. Mieszkańcy regionów północnych odczują komfort termiczny, zaś pozostałych - ciepło. Warunki biometeorologiczne będą neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Południowy wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 1010 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Umiarkowane i duże zachmurzenie. Temperatura sięgnie 21 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie rośnie, około południa na barometrach zobaczymy 1021 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 1011 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, około południa na barometrach zobaczymy 1008 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 997 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...