Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami śnieg będzie padał intensywnie

  03-02-2018 06:50 Biomet okaże się niekorzystny

  Miejscami posypie śnieg

  Shutterstock

  W sobotę będzie chłodniej, na termometrach zobaczymy od 1 do 5 stopni Celsjusza. Miejscami wystąpią opady śniegu.

  W sobotę będzie pochmurno, choć z przejaśnieniami. Na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, i w Wielkopolsce spadnie przelotny śnieg. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Ziemi Lubelskiej i Świętokrzyskiej należy spodziewać się dość intensywnych opadów śniegu (do 20 cm w ciągu 12 godzin). W górach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o ponad 20 cm. Na termometrach ujrzymy najwyżej 1 stopień Celsjusza na Podlasiu oraz do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie spadnie, w południe wyniesie 993 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie w sobotę bardzo wysoka: niemal we wszystkich regionach kraju przekroczy 90 procent. Jedynie w centrum spadnie poniżej tych wartości. Towarzyszyć nam będzie subiektywne odczucie chłodu i zimna, a w całej Polsce warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, choć z przejaśnieniami. Spadnie przelotny śnieg. Termometry wskażą do 2 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, powieje ze zmieniających się kierunków. Ciśnienie obniży się, w Gdańsku w południe wyniesie 1004 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z dość intensywnymi opadami śniegu - w granicach od 10 do 20 cm w ciągu 12 godzin. Temperatura maksymalna wyniesie 2 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego wschodu. Ciśnienie spadnie, w południe osiągnie 974 hPa.

  POZNAŃ

  Spadnie przelotny śnieg. Na termometrach zobaczymy do 3 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie spadnie, by w południe wynieść 994 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Temperatura wzrośnie do 3 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby, zmienny. Ciśnienie spadnie, w południe wyniesie 993 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 5 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie w południe wyniesie 990 hPa, po czym spadnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • brakuje
  a śląsk?
  ~ioashd /2018-02-02 20:10

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...