Informacje
 • Pogoda na 5 dni: majówka z ulewami i silnym wiatrem

  27-04-2021 15:26 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky

  Na nadchodzące dni synoptycy zapowiadają ocieplenie, ale tylko nieznaczne i chwilowe. Będą występować opady deszczu, które podczas długiego majowego weekendu przybiorą intensywny charakter. Do tego porywiście powieje.

  W środę czeka nas zmienne zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

  Do 18 stopni

  Czwartek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia, ale przejaśnień też można się spodziewać. Na północy, zachodzie i w centrum kraju pojawią się opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 18 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z kierunku południowego.

  Na piątek synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie z opadami deszczu. Temperatura maksymalna osiągnie od 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 17 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słaby i umiarkowany północy wiatr.

  Będzie padać intensywnie

  Pierwszy dzień maja w północnej części kraju zapowiada się pogodnie. Poza tym czeka nas pochmurna aura z opadami deszczu, które lokalnie będą miały dość intensywny charakter. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

  2 maja chmury przykryją niebo w całym kraju. Wszędzie należy spodziewać się dość intensywnych opadów deszczu. W ciągu 12 godzin spadnie do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Pomorzu do 14 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr, skręcający na północ, powieje umiarkowanie i dość silnie. Okresami w porywach osiągnie prędkość do 50-70 kilometrów na godzinę.

  Ostatniego dnia majówki do południa będzie przelotnie padać. W drugiej części dnia jest szansa na liczne przejaśnienia i rozpogodzenia. Termometry wskażą maksymalnie od 11 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Podkarpaciu i 16 st. C w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....