Informacje
 • Jelenie w leśnym spa

  20-08-2019 12:48 Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24
  Zwierzę przestrzegało przepisów, skorzystało z przejścia dla pieszych Foto: Kontakt 24 /Marekr8nf | Video: Kontakt 24

  Od Reportera 24 otrzymaliśmy nagranie z ukrytej kamery, na którym widać stado jeleni zażywające kąpieli w zbiorniku wodnym na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo w Wielkopolsce.

  Jelenie zarejestrowała fotopułapka w sierpniu na terenie wielkopolskiego Nadleśnictwa Czerniejewo. Pan Marek z Kobylnicy umieścił ukrytą kamerę w pobliżu zbiornika wodnego, do którego przychodzą zwierzęta.

  - Jestem miłośnikiem natury, spędzam tam każdą wolną chwilę. Razem z kilkoma kolegami prowadzimy obserwację przyrody. Podpatrujemy, jak zachowuje się zwierzyna, bardzo to lubię. Interesuje mnie to od dzieciństwa. Moim marzeniem jest zwiększenie świadomości ludzi, chciałbym zbliżyć ludzkość do przyrody. Przyroda potrzebuje nas, żeby przetrwać. I robię to dzięki takim nagraniom, to bezbolesny i ciekawy sposób - mówił pan Marek. - Na nagraniu widoczne są jelenie byki, które zażywają kąpieli. Wysokie temperatury i brak wody powoduje, że zwierzętom jest gorąco. Chcą się ochłodzić, a małe zbiorniki są w takich miejscach bardzo potrzebne - wyjaśnia.

  Biologia gatunku

  Jeleń szlachetny (Cervus elaphus) to jeden z największych gatunków z rodziny jeleniowatych (Cervidae). Masa ciała dużego osobnika wynosi do 350 kilogramów (maksymalnie 497). W Polsce jelenie występują we wszystkich większych kompleksach leśnych. Rykowisko, czyli okres godowy jeleni, przypada na drugą połowę września. U większości jeleniowatych poroże występuje tylko u samców, wyjątek stanowi renifer, którego samice mają z reguły poroże.

  BYŁEŚ ŚWIADKIEM CIEKAWEGO ZJAWISKA? PRZEŚLIJ NAM MATERIAŁY NA KONTAKT 24


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...