Informacje
 • "Bardzo puchate stworki", czyli młode puszczyki w jednym z parków

  22-03-2021 21:49 Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24
  W niemieckim zoo nagle zabrakło jednego flaminga Foto: Kontakt 24/Krzysztof Podgórzak | Video: ENEX

  Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia puszczyków sfotografowanych w jednym z warszawskich parków. - To czwórka młodych, które już powoli zaczynają opuszczać gniazdo – mówił Reporter 24.

  Puszczyk zwyczajny (Strix aluco) to najczęściej spotykana sowa na terenie Europy. Pan Krzysztof, który jest autorem fotografii powiedział, że puszczyki obserwuje w stolicy od pięciu lat, a w poniedziałek spędził z nimi aż półtorej godziny.

  - Akurat te, które widoczne są na zdjęciach, to czwórka młodych, które już powoli zaczynają opuszczać gniazdo i można je zaobserwować na gałęziach nawet do kilku metrów dalej. Pogoda był pod psem, co chwilkę padał śnieg, ale one spały sobie grzecznie na gałęziach, nawet powieką nie ruszyły. Bardzo puchate stworki – opisywał.

  "W pewnym momencie spadły na ziemię"

  - Od znajomych wiem, że w pewnym momencie młode spadły na ziemię. Oczywiście zostały delikatnie podniesione i wsadzone na drzewo, co jest bardzo ważne, bo w parku żyją również koty oraz szczury, przed którymi nie dałyby rady się obronić i zostałyby zwyczajnie zjedzone. Po umieszczeniu ich na drzewie one już same, swoimi drogami, znajdują drogę powrotną do gniazda – opowiadał.

  Reporter 24 dodał, że nie chciałby zdradzać miejsca pobytu ptaków. - W jednym z warszawskich parków są aż trzy gniazda, które również co jakiś czas się zmieniają, ponieważ puszczyki nie osiadają zawsze w tym samym miejscu. Natomiast nie jestem pewien, czy zdradzanie ich lokalizacji byłoby dobre, ponieważ i tak szuka ich sporo osób, a też nie chodzi o to, by narażać je na duże zainteresowanie. One sobie na razie spokojnie rosną – powiedział.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...