TVN Meteo | Ciekawostki

Najzabawniejsze zdjęcia zwierząt domowych. Fotografie nagrodzone w konkursie Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021

TVN Meteo | Ciekawostki

Autor:
ps//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl, comedypetphoto.com
Wybrane zwycięskie i wyróżnione zdjęcia w konkursie Animal Friends Comedy Pet Photo Awards w 2021 roku
Wybrane zwycięskie i wyróżnione zdjęcia w konkursie Animal Friends Comedy Pet Photo Awards w 2021 rokuAnimal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021
wideo 2/2
Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021Wybrane zwycięskie i wyróżnione zdjęcia w konkursie Animal Friends Comedy Pet Photo Awards w 2021 roku

Konkurs na najzabawniejsze zdjęcia zwierząt domowych, czyli Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021, został rozstrzygnięty. Ogłoszono listę zwycięzców. Za najlepszą uznano fotografię psa w trakcie zabawy bańkami mydlanymi, którą wykonała Zoe Ross. Na konkurs można nadsyłać również nagrania, a zwyciężyło to, jak kot zębami wyciąga z pudełka kredki do rysowania.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że za fotografiami, które wywołują uśmiech, stoi "bardzo poważne i fundamentalne przesłanie, aby pomagać zwierzętom, szanować je i dbać o nie w jak najbardziej humanitarny sposób". Chcą zwrócić uwagę na "problemy związane z dobrostanem zwierząt" i "celebrować niesamowity i cenny wkład zwierząt domowych w nasze życie". Przy okazji konkursu zbierane są pieniądze na rzecz brytyjskiej organizacji charytatywnej Animal Support Angels, działającej na rzecz zwierząt.

Zwycięzcy konkursu Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021

Główną nagrodę w tym roku zdobyła Zoe Ross za zdjęcie swojego 9-tygodniowego czarnego labradora bawiącego się bańkami mydlanymi w ogrodzie. Zwycięska fotografia powstała, gdy jedna z ogromnych baniek znalazła się tuż pod ogonem psa.

Zoe Ross, pierwsze miejsce w konkursieAnimal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021

Nagrodzono również sześć zdjęć w różnych kategoriach oraz nagranie, ponieważ je także można nadsyłać do konkursu. Jedna z nagrodzonych fotografii przedstawia psa, który - jak opisała autorka fotografii - lubi wystawiać głowę w kierunku węża ogrodowego, kiedy ona podlewa rośliny.

Carmen Cromer, zwycięskie zdjęcie w kategorii "Psy"Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021

Na nagrodzonym nagraniu kot wyjmuje z kartonowego pudełka zębami kredki do rysowania.

Allegra Loch, zwycięskie nagranie w konkursie
Allegra Loch, zwycięskie nagranie w konkursieAnimal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021
Kathryn Trott, zwycięskie zdjęcie w kategorii "Koty"Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021
Sophie Bonnefoi, zwycięskie zdjęcie w kategorii "Wszystkie inne stworzenia" Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021

Sędziowie wyróżnili 10 zdjęć. Wśród nich znalazła się fotografia, na której wyglądający na "zamyślonego" kot leży na stole, a obok niego stoi kieliszek wina.

Kathryn Clark, wyróżnione zdjęcieAnimal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021
Mollie Cehary, wyróżnione zdjęcieAnimal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021
Luke O'Brien, wyróżnione zdjęcieAnimal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021
Diana Jill Mehner, wyróżnione zdjęcieAnimal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021

Konkurs Animal Friends Comedy Pet Photo Awards organizują autorzy innego konkursu, na najzabawniejsze zdjęcia dzikiej przyrody, czyli Comedy Wildlife Photography Awards. Jak tłumaczą, po jego sukcesach i popularności wpadli na pomysł zorganizowania podobnego, tym razem ukazującego zwierzęta domowe w zabawnych sytuacjach.

Autor:ps//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl, comedypetphoto.com

Źródło zdjęcia głównego: Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021

Pozostałe wiadomości