Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -1°C 8°C 0°C Mgła
zwiń
Informacje
 • Nawałnica "nadeszła naprawdę szybko". Zalane Toronto

  09-07-2020 13:09 Zalane ulice i domy
  Powodzie w USA Reuters

  Przez największe kanadyjskie miasto, Toronto, przetoczyła się gwałtowna burza. Towarzyszyły jej intensywne opady deszczu, które w konsekwencji doprowadziły do powodzi. Tysiące ludzi nie mają prądu.

  W środę przez największe miasto w Kanadzie i stolicę prowincji Ontario - Toronto przeszła gwałtowna burza. Trwała około godziny. Towarzyszący żywiołowi ulewny deszcz spowodował, że ulice zmieniły się w rwące potoki. Wiele piwnic, dróg, samochodów, garaży zostało zalanych. Według miejscowych władz, w niektórych rejonach miasta padło nawet 65 litrów deszczu na metr kwadratowy. w ciągu zaledwie pół godziny.

  Silny wiatr, zerwanie linie energetyczne

  Kanadyjscy meteorolodzy podali, że w sumie podczas burzy spadło średnio 50-70 litrów wody na metr kwadratowy. Wiał też silny wiatr, który łamał gałęzie. Porywy dochodziły do 100 kilometrów na godzinę. W szczytowym momencie burzy około 45 tysięcy odbiorców pozbawionych było prądu.

  - To była nawałnica, nadeszła naprawdę szybko - powiedziała Mallory Cunnington, rzeczniczka przedsiębiorstwa energetycznego "Toronto Hydro". - Szkody, które widzieliśmy, są rozległe. Widzieliśmy zerwane linie energetyczne, powalone drzewa - dodała.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...