Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 6°C 1°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: dzień pod znakiem chmur i opadów, lokalne burze

  01-08-2019 06:19 Biomet w większości kraju będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na piątek tvnmeteo.pl

  W czwartek w wielu regionach prognozowane są przelotne opady, a miejscami również burze. Termometry pokażą maksymalnie 26 stopni Celsjusza. W większości Polski pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Czwartek przyniesie zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Opady nie pojawią się jedynie na Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie. W pozostałej części kraju spodziewane są przelotne opady deszczu do 10 litrów na metr kwadratowy, miejscami na zachodzie i południu - w burzach - do 40 l/mkw. i grad. Termometry pokażą maksymalnie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Warmii i Wybrzeżu Gdańskim, przez 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z kierunków północnych, słabo i umiarkowanie. Okresami wiatr będzie dość silny, a w burzach rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza wystąpi na Pomorzu oraz regionach północno-wschodnich i południowo-wschodnich. W większości kraju odczujemy ciepło, w pasie od Pomorza Zachodniego po południowe regiony Podkarpacia wystąpi komfort termiczny, zaś na północnym wschodzie będzie chłodno. Neutralne warunki biometeorologiczne wystąpią jedynie na Mazowszu i Lubelszczyźnie, a w pozostałych regionach pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, jednak okresami powieje silniej. Około południa ciśnienie sięgnie 1001 hektopaskali.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Pojawią się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Okresami jego porywy mogą być silniejsze. Ciśnienie około południa wyniesie 1017 hPa.

  POZNAŃ

   

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Okresami popada deszcz, możliwa jest również burza. Temperatura maksymalna sięgnie 24 st. C. Wiatr z północy będzie słaby i umiarkowany, jednak okresami jego porywy mogą być silniejsze. W południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Okresami może popadać, niewykluczone są burze. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Północny wiatr powieje słabo i umiarkowanie, okresami silniej. Ciśnienie około południa wyniesie 1000 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Okresami prognozowane są opady deszczu, możliwa są burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północy. Okresami wiatr będzie silny. W południe barometry pokażą 986 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...