Informacje
 • Czarna Góra: tutaj inwersja sprzyja czystemu powietrzu

  23-02-2019 16:00 Panują tu idealne warunki do jazdy na nartach
  "Sezon trwa do tej pory, ponad metr śniegu, słońce, fantastyczna pogoda" tvnmeteo.pl

  - Znajdujemy się powyżej tego progu inwersyjnego, więc jeżeli pogoda, nawet mówiąc kolokwialnie, "zakisi się w dolinie", jesteśmy powyżej tej warstwy smogowej - mówił Mateusz Lisowski z ośrodka Czarna Góra Resort.

  Jak mówi Mateusz Lisowski, kierownik ośrodka Czarna Góra Resort, to bardzo udany sezon dla narciarzy. - Już 17 listopada uruchomiliśmy armatki. Sezon trwa do tej pory, mamy ponad metr śniegu, słońce i fantastyczną pogodę - tłumaczy. Ocenia, że w ośrodku na nartach będzie można pojeździć do końca marca. Jego zdaniem tegoroczna zima jest trochę lepsza, niż w poprzednich latach, bo jest więcej naturalnego śniegu.

  Czarna Góra to "strefa czystego powietrza"

  Lisowski tłumaczy też, skąd w Czarnej Górze bierze się tak dobra jakość powietrza. - Znajdujemy się powyżej tego progu inwersyjnego, więc jeżeli pogoda nawet mówiąc kolokwialnie "zakisi się w dolinie", jesteśmy powyżej tej warstwy smogowej - mówił Lisowski. Jak dodał, świetną jakością powietrza można cieszyć się tu przez 365 dni w roku.

  Pomagają ratraki

  Dobre warunki do jazdy na stokach utrzymują ratraki. Jak mówił Mateusz Herman, kierownik ratrakowania w ośrodku Czarna Góra Resort, przystosowanie stoku rozpoczyna się już w listopadzie. - Polega na przygotowaniu pierwszej warstwy śniegu. Rozpoczynamy od ustawienia armatek śnieżnych, podłączamy wodę i zaczyna się produkcja (śniegu - przyp. red.) - mówił.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...