Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -4°C 0°C -5°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Jesień o zmiennym obliczu. Pogodnym, ciepłym, deszczowym i wietrznym

  29-10-2018 17:14 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Jaka będzie pogoda we Wszystkich Świętych? TVN24

  W najbliższych dniach jesień pokaże nam wszystkie swoje twarze - dość wysoką temperaturę, ale również porywisty wiatr czy deszcz. Po krótkiej poprawie aury, z temperaturą dochodzącą do 22 stopni Celsjusza, na niebo powrócą chmury i opady.

  Wtorek zapowiada się ciepło, ale pochmurnie. Na niebie zaobserwujemy umiarkowane i duże zachmurzenie. Z zachodu na wschód przemieszczą się przelotne opady deszczu. W Karpatach lokalnie mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni. W porywach może rozpędzić się do 60-80 kilometrów na godzinę. W górach powieje silny wiatr fenowy, a w Tatrach halny, z porywami od 110 do 140 km/h.

  Pogodny koniec miesiąca

  Środa - ostatni dzień października - będzie pogodna w całym kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 17 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr okaże się przeważnie słaby i umiarkowany, jednak okresami może być silniejszy. W górach porywy mogą osiągnąć prędkość do 80-100 km/h.

  Wyjątkowo ciepły początek listopada

  W czwartek w większości kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Jedynie na zachodzie od godzin popołudniowych może wzrosnąć do dużego. Termometry pokażą maksymalnie od 15 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 17 st. C w centrum, do 20 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z południowego wschodu, przeważnie słabo i umiarkowanie, okresami silniej, w porywach z prędkością do 60 km/h.

  Chmury powrócą

  W piątek powróci nieprzyjemna aura. Będzie pochmurno i deszczowo. Od zachodu w głąb kraju przemieszczą się opady deszczu, ominą jedynie regiony południowo-wschodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. na Pomorzu, przez 16 st. w centrum, do 18 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z kierunków południowo-zachodniego i zachodniego. Okaże się na ogół słaby i umiarkowany, jednak okresami może przybrać na sile.

  W sobotę pogoda nie dopisze

  W sobotę zachmurzenie będzie duże, ale pojawią się większe przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 st. C na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum, do 17 na Podkarpaciu. Wiatr powieje z południowego-wschodu, przeważnie słabo i umiarkowanie, jednak okresami okaże się silniejszy.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...