Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przelotny deszcz. Miejscami zaświeci słońce

  28-08-2018 06:20 Biomet okaże się niekorzystny

  Spodziewamy się przelotnych opadów

  Flickr (CC BY 2.0) / Carl Wycoff

  Na wtorek prognozuje się przelotne opady deszczu. W niektórych regionach będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 stopnie Celsjusza.

  Na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na krańcach południowo-wschodnich we wtorek powinno być pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie zmienne, niewykluczone są przelotne opady deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe warszawskie barometry pokażą 1004 hektopaskali.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza okaże się największa na północnym wschodzie, będzie zmniejszać się w kierunku południowo-zachodnim. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Niestety, aura nie zadowoli meteopatów - warunki biometeorologiczne wszędzie będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Przelotny deszcz, temperatura dojdzie do 21 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1013 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami, niewykluczony przelotny deszcz. Temperatura wyniesie 22 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. Ciśnienie waha się, w południe dojdzie do 986 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie, temperatura dojdzie do 23 st. C. Powieje słaby i umiarkowany zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1008 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz do 5 litrów na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie 21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1004 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie, temperatura osiągnie 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1004 hPa, rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...